ბიზნეს ანალიტიკისა და მონაცემთა მეცნიერების 3-წლიანი ერთობლივი პროგრამა (ნიუ ჯერსის სითი უნივერსიტეტთან ერთად - NJCU, აშშ) მოიცავს 200 ECTS კრედიტს, სწავლების პირველი წელი - 75 ECTS, მეორე წელი - 75 ECTS, ხოლო მესამე წელი - 50 ECTS.
პროგრამის სტანდარტული ხანგრძლივობა შეადგენს 3 აკადემიურ წელს. სასწავლო წელი აგებულია სემესტრული პრინციპით. ერთი სემესტრი მოიცავს 20 სასწავლო კვირას. შესაბამისად, სასწავლო წელი დაგეგმილია 40 კვირაზე. 1 ECTS კრედიტი უდრის 25 საათს, რაც მოიცავს, როგორც სტუდენტის საკონტაქტო დატვირთვის დროს, ასევე მისი დამოუკიდებელი მუშაობის დროს (შუალედური და დასკვნითი შეფასებისათვის, აგრეთვე საშინაო დავალების მომზადებისათვის განკუთვნილ დრო).
პროგრამა სტრუქტურულად დაყოფილია 2+1 სწავლების მოდელით, რომელიც გულისხმობს პირველი ორი აკადემიური წლის კავაკსიის ბიზნესის სკოლაში სწავლას, ხოლო მესამე წელი კი ნიუ ჯერსის სითი უნივერსიტეტში სწავლას.
პროგრამა სტრუქტურულად დაყოფილია ძირითადი სწავლის სფეროს სასწავლო და თავისუფალი კომპონენტის სასწავლო კურსებად:

The 3-Year Joint Program in Business Analytics and Data Science (in collaboration with New Jersey City University - NJCU, USA) comprises 200 ECTS credits: the first year - 75 ECTS, the second year - 75 ECTS, and the third year - 50 ECTS. The program’s expected duration is 3 years.
The academic year is organized on a semester basis. Each semester consists of 20 instructional weeks, so the academic year totals 40 weeks. One ECTS credit equals 25 hours, which includes both the student’s contact hours and independent study time (for midterm and final assessments, as well as for homework preparation).
The program is structurally divided according to a 2+1 learning model, which means that the first two academic years are completed at the Caucasus School of Business, while the third year is spent studying at New Jersey City University.