სტუდენტების ვიზიტი საბჭოთა ოკუპაციის მუზეუმში
22 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის განათლების სკოლის დაწყებითი პედაგოგიკის პროგრამის სტუდენტები საბჭოთა ოკუპაციის მუზეუმს ეწვივნენ. ოკუპაციის მუზეუმის დათვალიერების შემდეგ, პროექტის მონაწილეები ფეხით გაემართნენ და მოინახულეს მთაწმინდის პანთეონი.
სტუდენტებს გიდობა გაუწიეს ცნობილმა ისტორიკოსმა, ბატონმა სერგო ვარდოსანიძემ და მასწავლებლის მომზადების პროგრამის ხელმძღვანელმა, ბატონმა ალუდა გოგლიჩიძემ. მუზეუმის დათვალიერების შემდეგ, კითხვა-პასუხის რეჟიმში, მინი-ლექცია ჩატარდა. პროექტის მიზანია, მომავალი პედაგოგების მიერ საკუთარი ქვეყნის უახლესი ისტორიის სრულფასოვნად გააზრება, რათა უკეთ გააცნობიერონ მასწავლებლის პროფესიის მისია, ხიბლი და გამოწვევები.
მსგავსი შეხვედრები მომავალშიც იგეგმება. აღნიშნული ღონისძიება განხორციელდა პროექტის - „ფესვები-ქართული სული“, ფარგლებში მასწავლებლის მომზადების პროგრამის ხელმძღვანელის ალუდა გოგლიჩიძისა და პროგრამების ადმინისტრაციული დირექტორის სალომე ჩიტორელიძის ორგანიზებით.

On October 22, students of the pre-service teacher education program at the Caucasus School of Education visited the Museum of the Soviet Occupation. After the museum visit, the students walked to the Mtatsminda Pantheon.
The field trip was led by distinguished historian Mr. Sergo Vardosanidze. Following the tour, a mini-lecture and Q&A session were held. The project aims to help future teachers gain a deeper understanding of Georgia’s recent history so they can better comprehend the mission, value, and challenges of the teaching profession. Similar events are planned for the future.
This activity was carried out within the framework of the project “Roots - The Georgian Spirit”, organized by Mr. Aluda Goglichidze, Head of the Teacher Education Program, and Ms. Salome Chitorelidze, Administrative Director of the Programs.