12 და 13 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის საბაკალავრო ნაშრომების დაცვა გაიმართა.
კომისიის წინაშე 9 სტუდენტი წარსდგა.
დაცვაზე წარდგენილი იყო ისეთი პრობლემური და აქტუალური საკითხები, როგორიცაა: პოლიტიკური სტაბილურობის გავლენა ეკონომიკურ ზრდაზე; კაპიტალის ბაზრების გავლენა ქვეყნის ეკონომიკაზე; საერთაშორისო ვაჭრობის გავლენა პოსტ-საბჭოთა ქვეყნებში ეკონომიკურ ზრდაზე (საქართველო, უკრაინა, ესტონეთი, ყაზახეთი); სოციალური დახმარების გავლენა საქართველოს ეკონომიკურ კეთილდღეობაზე; დამამუშავებელი მრეწველობის განვითარების პერსპექტივები საქართველოში; კორუფციის გავლენა ეკონომიკურ მაჩვენებლებზე საქართველოში: კორუფციის დონესა და ეკონომიკური ზრდის მაჩვენებლებს შორის კავშირის შესწავლა; ტურიზმის გავლენა საქართველოს ეკონომიკურ ზრდაზე და ტურისტული ინდუსტრიის კავშირი მშპს და დასაქმებას შორის; ქცევითი ეკონომიკა ციფრულ ეპოქაში: როგორ მოქმედებს სოციალური მედია მომხმარებელთა გადაწყვეტილების მიღებაზე; მაკროეკონომიკური ფაქტორების გავლენა კომერციული ბანკების მოგებაზე;
კომისიის შემადგენლობაში შედიოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის პროფესორი - ვანო ბენიძე, კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის ასისტენტ-პროფესორი - მედეა ზურაბიშვილი და კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის ასოცირებული პროფესორი - გიორგი ბენაშვილი.

The Bachelor's thesis defense of the Caucasus School of Economics was held on February 12 and 13, where nine students presented their research before the commission.
The defense presented problematic and topical issues as: The impact of political stability on economic growth; The influence of capital markets on a country's economy; The effect of international trade on economic growth in post-Soviet countries (Georgia, Ukraine, Estonia, Kazakhstan); The role of social assistance in Georgia’s economic well-being; Prospects for the development of the manufacturing industry in Georgia; The impact of corruption on economic indicators, examining the relationship between corruption levels and economic growth; The contribution of tourism to Georgia’s economic growth and its correlation with GDP and employment; Behavioral economics in the digital era: how social media affects consumer decision-making; The effect of macroeconomic factors on the profitability of commercial banks.
The commission included Professor Vano Benidze, Assistant Professor Medea Zurabishvili, and Associate Professor Giorgi Benashvili from the Caucasus School of Economics.