სასწავლო წელი აგებულია სემესტრული პრინციპით. ყველა სასწავლო კომპონენტი არის ერთ სემესტრიანი. სემესტრი არის დროის პერიოდი, რომელიც მოიცავს სასწავლო კვირათა ერთობლიობას. სასწავლო კვირა მოიცავს როგორც საკონტაქტო, ასევე დამოუკიდებელ საათებს. სემესტრი შეიძლება მოიცავდეს 2 ან 16 კალენდარულ კვირიან პერიოდს. სემესტრში სასწავლო კვირათა რაოდენობა დგინდება ყველა მიღებისთვის ინდივიდუალურად.
პროგრამის ოფიციალური ხანგრძლივობაა 3 წელი (6 სემესტრი). მაქსიმალური ხანგრძლივობაა 5 წელი (10 სემესტრი). ეკონომიკის სადოქტორო პროგრამა შედგება სასწავლო (60 ECTS კრედიტი) და კვლევითი კომპონენტებისგან. კვლევითი კომპონენტი მოიცავს არანაკლებ 2 წელს (4 აკადემიური სემესტრს).
I წელი II წელი III წელი
42 ECTS 18 ECTS 4 აკადემიური სემესტრი
სემინარები და მეთოდოლოგიური საგნები სწავლება-ასისტირების კომპონენტი დისერტაცია
სასწავლო კომპონენტის 60 ECTS-დან:
• 34 ECTS კრედიტი მოდის სავალდებულო სემინარებსა და მეთოდოლოგიური კურსებზე;
• 6 ECTS კრედიტი - არჩევით სემინარზე (სტუდენტებს შეუძლიათ აირჩიონ ერთ-ერთი არჩევითი სემინარი);
• 20 ECTS კრედიტი - სავალდებულო სწავლება ან/და კვლევის ასისტირების მოდულზე.
კვლევის კომპონენტი მოიცავს დისერტაციას. დისერტაციის დაცვამდე დოქტორანტი ვალდებულია:
• მონაწილეობა მიიღოს სამეცნიერო კონფერენციაში სადისერტაციო თემატიკის მიმართულებით;
• დოქტორანტი ვალდებულია არანაკლებ ორი სამეცნიერო სტატია გამოაქვეყნოს (ან გამოქვეყნების შესახებ თანხმობა ქონდეს). მათ შორის ერთი სტატია გამოქვეყნებული უნდა იყოს სფეროს სპეციფიკის შესაბამის უცხოურ საერთაშორისო ინდექსის მქონე რეფერირებად (peer-reviewed) ჟურნალში. გამოქვეყნებული სტატიები თემატურად დაკავშირებული უნდა იყოს დისერტაციის თემასთან.
• კვლევის კომპონენტზე რეგისტრაციის შემდეგ დოქტორანტი ვალდებულია ყოველი სემესტრის ბოლოს წარმოადგინოს ანგარიში შესრულებული სამუშაოს შესახებ წინასწარ განსაზღვრული ფორმების მიხედვით.

Teaching process is structured around semesters. All teaching components last one semester. A semester consists of calendar weeks. Each week comprises contact hours, as well as, hours for independent work. Semester may include 2 or 16 calendar weeks. The number of weeks for each semester is planned individually according to each cohort.
I Year
II Year
III Year
42 ECTS
18 ECTS
4 Academic Semesters
Seminars and Methodological Courses
Teaching and Assistantship Component
Dissertation
PhD in Economics program consists of teaching component (60 ECTS credits) and research component (no less than four academic semesters). Program`s teaching component includes mandatory seminars and methodological courses (34 ECTS credits), optional seminar (6 ECTS credits) and teaching and assistantship (20 ECTS credits). Doctoral student can choose one of the elective seminars offered by the program. Research component comprises a Dissertation. Before Dissertation doctoral student is required to participate in academic scientific conference (present conference paper himself/herself) on relevant topic of Dissertation.
Detailed information can be found in the curriculum of the English-language doctoral program in economics.