ფსიქოლოგიის ერთობლივი პროგრამა ხორციელდება ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტთან პარტნიორობით. პროგრამაზე სწავლის ხანგრძლივობა შეადგენს 3 აკადემიურ წელს. პირველი ორი წლის განმავლობაში სტუდენტები ისწავლიან კავკასიის უნივერსიტეტში, ხოლო მესამე წელს სწავლას გააგრძელებენ და დაასრულებენ ამერიკის შეერთებულ შტატებში, ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტში. პროგრამის დამთავრების შემდეგ კურსდამთავრებული აიღებს ორ დიპლომს - კავკასიის უნივერსიტეტის და ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტის.
მისანიჭებელი კვალიფიკაცია:
1. კავკასიის უნივერსიტეტი - ფსიქოლოგიის ბაკალავრი;
2. ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტი (აშშ) - ჰუმანიტარული მეცნიერებების ბაკალავრი ფსიქოლოგიაში.
პროგრამის განხორციელებაში ჩართულია კვალიფიციური აკადემიური პერსონალი, რომელიც მრავალი წელია, ეწევა აკადემიურ და პრაქტიკულ საქმიანობას ფსიქოლოგიის მიმართულებით როგორც საქართველოში, ისე ამერიკის შეერთებულ შტატებში.
ფსიქოლოგიის საბაკალავრო პროგრამა იყენებს სტუდენტზე ორიენტირებულ, მტკიცებულებებზე დაფუძნებულ სასწავლო მეთოდების ფართო სპექტრს, რომელიც მიზნად ისახავს აქტიური ჩართულობის, კრიტიკული აზროვნებისა და პრაქტიკული კომპეტენციის განვითარებას. პროგრამა აერთიანებს ტრადიციული სწავლების ფორმებს ინტერაქტიულ, გამოცდილებაზე დაფუძნებულ და კვლევაზე ორიენტირებულ მიდგომებთან, რათა უზრუნველყოს როგორც თეორიული ცოდნის, ისე გამოყენებითი უნარების განვითარება.
ფსიქოლოგიის ერთობლივი პროგრამის კურსდამთავრებული შეძლებს დასაქმდეს განათ­ლე­ბის, ჯან­დაცვის, მართვის, წარმოებისა და ბიზნესის, მოსახლეობის სოციალური დახმარების სფეროში და სხვ. კერძოდ, ეს შეიძლება იყოს კვლევითი ორგანიზაციები, საზოგადოებრივი აზრის შემსწავლელი ცენტრები; ტრენინგის ცენტრები; ბავშვთა და მოზრდილთა სტაციონარები; ბავშვთა და მოზრდილთა პოლიკლინიკა; ბავშვთა და მოზრდილთა სარეაბილიტაციო ცენტრები; ბავშვთა და მოზრდილთა საკონსულტაციო ცენტრები; სპეციალიზებული საბავშვო დაწესებულებები (საბავშვო ბაღი და სკოლა); სარეკლამო და PR ინდუსტრია; საკონსულტაციო დიაგნოსტიკური ცენტრები; კერძო პრაქტიკა და ა.შ.

The Joint Program in Psychology is offered within the framework of a partnership with New Jersey City University. The duration of the program is three academic years. During the first two years, students will study at Caucasus University, while in the third year they will continue their studies in the United States of America at New Jersey City University.
Upon successful completion of the program, students will receive two diplomas: one from Caucasus University and one from New Jersey City University.
Qualifications to be awarded:
1. Caucasus University - Bachelor of Psychology;
2. New Jersey City University - Bachelor of Arts in Psychology.
A highly qualified academic staff is involved in the study process. The members of the staff have extensive academic and practical experience in the field of psychology, both in Georgia and in the United States of America.
The Bachelor’s Program in Psychology employs a diverse range of student-centered, evidence-based teaching methods designed to foster active engagement, critical inquiry, and practical competence. The program integrates traditional instruction with interactive, experiential, and research-oriented approaches to ensure the development of both theoretical understanding and applied skills.
The undergraduate will employ various spheres, such as education, healthcare, management, business, and social assistance. In particular, they can be employed in a research organization, public opinion learning centers, training centers, child and adolescent hospitals, child and adolescent polyclinics, child and adolescent rehabilitation centers, child and adolescent consulting centers, kindergartens and schools, advertising and Public Relations industry, consulting diagnostics centers, and private practice.