ციფრული კომუნიკაციისა და მედია-არტის 3-წლიანი საბაკალავრო პროგრამა უნიკალურია, რადგან ის აერთიანებს თანამედროვე ციფრულ მედიასა და შემოქმედებით ხედვას. ამ პროგრამის კურსდამთავრებულებისთვის შესაძლებელია კრეატიული იდეების ციფრულ რეალობად ქცევა. თქვენ ხდებით მულტიპროფილური თეორიული ფუნდამენტისა და კომბინირებული უნარების მქონე კრეატორი, რომელსაც ხელოვნებისა და მედია ტექნოლოგიების სიღრმისეული ცოდნის საფუძველზე შეგიძლიათ ნებისმიერი სფეროსთვის გახდეთ უნიკალური კადრი.
ჩვენი პროგრამა ეფუძნება თეორიული ცოდნისა და პრაქტიკული გამოცდილების სინთეზს, დასავლეთის უნივერსიტეტების სტანდარტებსა და მულტიდისციპლინარულ მიდგომას. აქ სტუდენტები სწავლობენ არა მხოლოდ ციფრული კომუნიკაციისა და მედიახელოვნების საფუძვლებს, არამედ იმასაც, თუ როგორ გამოიყენონ ეს ცოდნა ინოვაციურ და შემოქმედებით პროექტებში, როგორ მართონ სხვადასხვა შინაარსის პროექტი.
3 წლის განმავლობაში თქვენ შეისწავლით - ვიზუალურ და პერფორმატიულ ხელოვნებას,  ციფრულ კომუნიკაციასა და მარკეტინგს, ციფრული მედიაპროდუქტის შექმნას; გამოიმუშავებთ კრეატიულ ინდუსტრიებში მუშაობის უნარებს; შეძლებთ მართოთ შემოქმედებითი პროექტები.
პროგრამის დასრულების შემდეგ თქვენ მიიღებთ ციფრული მედიის ბაკალავრის ხარისხს და შეძლებთ წარმატებული კარიერის განვითარებას: კრეატიულ სააგენტოებში; მედიასაშუალებებსა და ციფრულ მედიაპლატფორმებზე; ციფრულ მარკეტინგში; პერფორმატიული ხელოვნების სფეროსა და სოციალურ-კულტურულ პროექტებში; ზოგადად, შეგეძლებათ ნებისმიერი სამთავრობო, ბიზნეს თუ არასამთავრობო სექტორისთვის დაგეგმოთ, შექმნათ და მართოთ მულტიმედიური თუ მარკეტინგული კონტენტი - მათი ციფრული პლატფორმებისთვის გახდეთ კრეატორიც და ამავდროულად, მენეჯერიც.

The Bachelor's Programme in Digital Communication and Media Arts prepares future professionals for the creative industries by combining artistic vision, digital technologies and communication. The programme equips students with the knowledge and practical skills to create multimedia products and digital content, design and deliver effective communication across a variety of digital platforms, manage creative projects and respond to the challenges of today's rapidly evolving digital environment.
Throughout the programme, students develop expertise in visual and performance arts, digital communication, marketing, brand communication, multimedia content creation, digital design, audiovisual production, web and social media content planning and contemporary approaches to creative project management.
The programme combines a strong theoretical foundation with practice-oriented learning, providing students with opportunities to work on individual and team-based projects, build a professional portfolio and collaborate with industry professionals. Throughout their studies, students gain hands-on experience that gives them a competitive advantage in the job market.
Graduates of the programme are awarded the academic degree of Bachelor of Digital Media and are well prepared for successful careers in creative agencies, media organizations, marketing and advertising companies, digital platforms, the cultural and creative industries, as well as public institutions, private companies and international organizations.