ციფრული კომუნიკაციისა და მედია-არტის საბაკალავრო პროგრამა ამზადებს თანამედროვე კრეატიული ინდუსტრიების პროფესიონალებს, რომლებიც აერთიანებენ მხატვრულ ხედვას, ციფრულ ტექნოლოგიებსა და კომუნიკაციას. პროგრამა სტუდენტებს აძლევს ცოდნასა და პრაქტიკულ უნარებს მულტიმედიური პროდუქტებისა და ციფრული კონტენტის შესაქმნელად, სხვადასხვა პლატფორმისთვის ეფექტიანი კომუნიკაციის დასაგეგმად და განსახორციელებლად, შემოქმედებითი პროექტების სამართავად და ციფრული გარემოს თანამედროვე გამოწვევებზე საპასუხოდ.
სწავლების პროცესში სტუდენტები ეუფლებიან ციფრულ კომუნიკაციას, მარკეტინგს, ბრენდის კომუნიკაციას, მულტიმედიური კონტენტის შექმნას, ციფრულ დიზაინს, აუდიოვიზუალური პროდუქტის წარმოებას, ვებ და სოციალური მედიის კონტენტის დაგეგმვას, ვიზუალურ და პერფორმატიულ ხელოვნებას, ასევე, კრეატიული პროექტების მართვის თანამედროვე მეთოდებს.
სწავლება თეორიული საფუძვლების სიღრმისეულ გააზრებასთან ერთად პრაქტიკაზეა ორიენტირებული. სტუდენტები მუშაობენ ინდივიდუალურ და გუნდურ პროექტებზე, ავითარებენ პროფესიულ პორტფოლიოს, თანამშრომლობენ სხვადასხვა ინდუსტრიის წარმომადგენლებთან და სწავლების პროცესშივე იძენენ იმ გამოცდილებას, რომელიც მათ დასაქმების ბაზარზე კონკურენტულ უპირატესობას ანიჭებს.
პროგრამის დასრულების შემდეგ კურსდამთავრებულებს ენიჭებათ ციფრული მედიის ბაკალავრის აკადემიური ხარისხი და შეუძლიათ წარმატებული კარიერის განვითარება კრეატიულ სააგენტოებში, მედიაორგანიზაციებში, მარკეტინგულ და სარეკლამო კომპანიებში, ციფრულ პლატფორმებზე, კულტურის სფეროსა და შემოქმედებით ინდუსტრიებში, ასევე საჯარო, კერძო და საერთაშორისო ორგანიზაციებში.

The Bachelor's Programme in Digital Communication and Media Arts prepares future professionals for the creative industries by combining artistic vision, digital technologies and communication. The programme equips students with the knowledge and practical skills to create multimedia products and digital content, design and deliver effective communication across a variety of digital platforms, manage creative projects and respond to the challenges of today's rapidly evolving digital environment.
Throughout the programme, students develop expertise in visual and performance arts, digital communication, marketing, brand communication, multimedia content creation, digital design, audiovisual production, web and social media content planning and contemporary approaches to creative project management.
The programme combines a strong theoretical foundation with practice-oriented learning, providing students with opportunities to work on individual and team-based projects, build a professional portfolio and collaborate with industry professionals. Throughout their studies, students gain hands-on experience that gives them a competitive advantage in the job market.
Graduates of the programme are awarded the academic degree of Bachelor of Digital Media and are well prepared for successful careers in creative agencies, media organizations, marketing and advertising companies, digital platforms, the cultural and creative industries, as well as public institutions, private companies and international organizations.