კონკურსი - „კიბერუსაფრთხოების მომავალი ექსპერტი“
25 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში, კავკასიის ტექნოლოგების სკოლის, კავკასიის კიბერ უსაფრთხოების ცენტრისა და სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციის ორგანიზებით რიგით მეოთხე კონკურსი: „კიბერუსაფრთხოების მომავალი ექსპერტი“ გაიმართა,რომელშიც მონაწილეობას 10-12 კლასის მოსწავლეებისგან დაკომპლექტებული გუნდები იღებდნენ. გუნდებს 10-15 წუთიანი პრეზენტაციის სახით უნდა წარედგინათ კიბერ უსაფრთხოების მიმართულებით პროექტი.
კონკურსში მონაწილეობდა 50-მდე მოსწავლე. ჩართული გუნდების რაოდენობიდან გამომდინარე, გახდა ყველაზე მასშტაბური კონკურსი მანამდე ჩატარებულ სასკოლო ღონისძიებებს შორის.
წარდგენილ პროექტებს აფასებდა სპეციალურად ამ კონკურსისთვის დაკომპლექტებული ჟიური:
დაჩი ზედგინიძე - საქართველოს კიბერ უსაფრთხოების ბიურო;
გიორგი კვირიკაშვილი - კავკასიის უნივერსიტეტისა და ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტის კიბერ უსაფრთხოების ერთობლივი პროგრამის სტუდენტი;
დავით ბოჭორიშვილი - სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციის ვებ დეველოპერების გუნდის ხელმძღვანელი, ვებ შეღწევადობის ტესტერი.
ღონისძიებაზე, ასევე მომხსენებლებად მოწვეული იყვნენ კიბერ უსაფრთხოების დარგის ექსპერტები:
მაქსიმ იავიჩი - კიბერ უსაფრთხოების ცენტრის დირექტორი, SCSA_ის პრეზიდენტი;
ანდრო გოცირიძე - CYSEC-ის დამფუძნებელი, კიბერ უსაფრთხოების ბიუროს დირექტორი (2014-2016 წწ);
გიორგი ახალაია - SCSA_ის ტექნიკური დირექტორი.
ღონისძიების დასკვნით ნაწილში, ჟიურის წევრებმა გამოავლინეს გამარჯვებული პროექტები - პირველ, მეორე და მესამე საპრიზო ნომინაციაზე. რომლებსაც გადაეცათ შესაბამისი სერტიფიკატები და სიმბოლური პრიზები.
• პირველი ადგილი - გუნდი Bug Magnits (პროექტი: Defense against RAT Trojan)
• მეორე ადგილი - გუნდი Shieldify (პროექტი: Web Application Firewall based on ML & AI) ; Ransopm-Game (პროექტი: Ransom-Game)
• მესამე ადგილი- Snowden (პროექტი: Firewall) ; Lonewolf ; NC-M1 (პროექტი: ორგანიზაციის უსაფრთხოების უზრუნველყოფა)

The Caucasus School of Technology, the Caucasus Cyber Security Center, and the Scientific Cyber Security Association hosted the fourth competition " Cyber Security Future Expert " on March 25 at Caucasus University, with teams of 10-12 grade students competing. The teams had to present a cyber security project in the form of a 10-15-minute presentation.
About 50 students participated in the competition. Based on the number of participating teams, it became the largest competition among school events held before.
The submitted projects were evaluated by a jury specially appointed for this competition:
Dachi Zedginidze - Cyber Security Bureau of Georgia;
Giorgi Kvirikashvili - student of the joint cyber security program of Caucasus University and New Jersey City University;
Davit Bochorishvili - head of the web developers’ team of the Scientific Cyber Security Association, web penetration tester.
Experts in the field of cyber security were also invited as speakers at the event:
Maksim Iavich - director of the Cyber Security Center, president of SCSA;
Andro Gotsiridze - founder of CYSEC, director of the Cyber Security Bureau (2014-2016);
Giorgi Akhalaia - technical director of SCSA.
In the final part of the event, the jury members sorted the winning projects in the first, second and third places. The teams were given appropriate certificates and symbolic prizes: