12-14 ივლისს, ტურიზმის სკოლის სტუდენტებისთვის მოეწყო გასვლითი ტური გურიასა და სამეგრელოში. ვიზიტი ორი საგნის ფარგლებში - „აგროტურიზმი“ და „მსოფლიოს ტურისტული რესურსები“ განხორციელდა.
ვიზიტის მიზანი იყო სტუდენტებისთვის წარმატებული და მდგრადად განვითარებული ტურიზმის ლოკაციების ჩვენება.
სტუდენტებმა სამი დღის განმავლობაში მოინახულეს არაერთი ტურისტული ობიექტი. კერძოდ, ისინი ესტუმრნენ ეთნო სოფელ „სისატურას“ სამეგრელოში, ასევე მოინახულეს ზუგდიდში დადიანების სასახლე და რეწვის სახელოსნო „ორკოლ სტუდიო“, გარდა ამისა ეწვივნენ კოლხეთის დაცულ ტერიტორიას და პანტონის საშუალებით გაისეირნეს პალიასტომის ტბასა და მდინარე ფიჩორის ხეობაში. ტურის ფარგლებში, ასევე, მოინახულეს აგრო და ეკო ტურისტული ობიექტები „სკიჯის სახლი“ და „კომლი“.
სასწავლო ტურს ორგანიზება გაუწიეს ტურიზმის სკოლის ლექტორებმა ნინო თიგიშვილმა და თორნიკე ფურცელაძემ. სასწავლო ვიზიტის ძირითადი ნაწილი დაფინანსებული იყო კავკასიის უნივერსიტეტის მიერ.

Study Visit to Guria and Samegrelo
From July 12-14, the students of the School of Tourism embarked on a field trip to Guria and Samegrelo. This visit was organized as part of the courses "Agritourism" and "Tourist Resources of the World."
The purpose of the visit was to show students successful and sustainably developed tourism sites.
Over the three days, students visited several notable tourist destinations. Highlights included the ethno village "Sisatura" in Samegrelo, the Dadiani Palace in Zugdidi, and the craft workshop "Orkol Studio." They also explored the protected area of Kolkheti, enjoyed a walk around Paliastomi Lake and the Pichori River Valley, and visited agro- and eco-tourism facilities "Skijis House" and "Komli."
The study tour was organized by tourism school lecturers Nino Tigishvili and Tornike Purtseladze. The main part of the study visit was financed by Caucasus University.