15 ოქტომებრს, ერაზმუსის დღეების ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა Erasmus+ ეროვნული ოფისის მიერ ორგანიზებულ დისკუსიას "როგორ ვასწავლოთ და ვიკვლიოთ ევროკავშირი?"
დისკუსიაში მონაწილეობა მიიღეს ჟან მონეს პროექტების ბენეფიციარებმა თბილისის, გორისა და ბათუმის ცხრა უნივერსიტეტიდან, ხუთი არასამთავრობო ორგანიზაციიდან და ორი ასოციაციიდან. ღონისძიებას მიესალმა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, ბატონი კახა შენგელია. დისკუსია გახსნა საქართველოში ევროკავშირის ელჩმა, ბატონმა კარლ ჰარცელმა.
შეხვედრაზე, მონაწილეებმა წარმოადგინეს თავიანთი პროექტები, მოდულები და სხვა აქტივობები ჟან მონეს ფარგლებში, მათ შორის აუდიტორიას გააცნეს კავკასიის უნივერსიტეტის ჟან მონეს პროექტი „ევროკავშირის სამართლებრივი სახე“ მიზნები და უკვე დამდგარი შედეგები, ამასთან, - სამომავლოდ დაგეგმილი ღონისძიებები, რის ფარგლებშიც ევროპული სწავლების საკითხი განათლების პოლიტიკის რანგში იქნება განხილული.

Erasmus + Days at the Caucasus University
On October 15, as part of the Erasmus+ Days, Caucasus University hosted a discussion organized by the Erasmus + National Office on "How to teach the EU?"
Beneficiaries of Jean Monnet projects from nine universities in Tbilisi, Gori and Batumi, five non-governmental organizations and two associations took part in the discussion. The event was welcomed by the President of the Caucasus University, Mr. Kakha Shengelia. The discussion was opened by the EU Ambassador to Georgia, Mr. Carl Hartzell.
At the meeting, the participants presented their projects, modules and other activities within the framework of Jean Monnet, among them, the participants got acquainted about the goals and outcomes of the CU’s Jean Monnet project "Legal Face of the European Union", as well, future planned events, where European Studies will be discussed within the framework of the overall Education policy.