აბრეშუმის გზის მე-14 საერთაშორისო კონფერენცია თემაზე: „გლობალიზაცია: ტენდენციები და პერსპექტივები“
11-12 ოქტომბერს ჩატარდება აბრეშუმის გზის მე-14 საერთაშორისო კონფერენცია. სამეცნიერო ღონისძიების ორგანიზატორია შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი (IBSU), პარტნიორი ორგანიზაციები არიან: კავკასიის უნივერსიტეტი (CU), ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (TSU), საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA), ვისტულას უნივერსიტეტი (VISTULA), კონსტანტინე ფილოსოფოსის უნივერსიტეტი (UKF).
კონფერენცია მონაწილეებს შესაძლებლობას მისცემს განიხილონ მნიშვნელოვანი გლობალური და რეგიონალური საკითხები. მონაწილეობის მსრუველები უნდა ფლობდნენ მინიმუმ მაგისტრის ხარისხს. კავკასიის უნივერსიტეტის, როგორც პარტნიორი ორგანიზაციის აკადემიური პერსონალისთვის და დოქტორანტებისთვის კონფერენციაში მონაწილეობა არის უფასო.

The 14th International Silk Road Conference” will be held on October 11-12, 2019. The scientific event is organized by the International Black Sea University (IBSU), partner organizations are: Caucasus University (CU), Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (TSU), Institute of Public Affairs (GIPA), Vistula University (VISTULA), Constantine Philosopher's University (UKF).
The conference will give participants the opportunity to discuss important global and regional issues. Participants must have at least a master's degree. Participation in the conference is free of charge for academic staff and doctoral students of Caucasus University as a partner organization.