7- 8 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, მე-10 ყოველწლიური საერთაშორისო კონფერენცია - "ციფრული სამყაროს ევოლუცია და მდგრადი განვითარების მიზნები: ინდუსტრიებისა და პროფესიების ტრანსფორმაცია მდგრადი განვითარებისთვის" გაიმართება.
კონფერენციის მიზანია სხვადასხვა ინდუსტრიასა და პროფესიაში ციფრული ტექნოლოგიების ტრანსფორმაციული პოტენციალისა და მისი გავლენის შესწავლა გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნების (SDGs) მისაღწევად. სულ უფრო მზარდ ციფრულ სამყაროში მდგრადი განვითარების მისაღწევად ტექნოლოგიური ევოლუციის წვლილის გააზრება ძალიან მნიშვნელოვანია ჩვენი მომავლისთვის.
კონფერენციაში მონაწილეობის განაცხადის წარსადგენად გთხოვთ, შეავსოთ მოცემული ფორმა და გამოგზავნოთ ელექტრონულ ფოსტაზე research@cu.edu.ge.
- უნდა მოიცავდეს 300-500 სიტყვას;
- 3-5 საკვანძო სიტყვა უნდა იყოს მითითებული.
- უნდა მოიცავდეს კვლევითი საკითხის ფონს/კონტექსტს;
- უნდა მოიცავდეს ჩამოყალიბებულ მიზნებს/კვლევით კითხვებს;
- უნდა მოიცავდეს მეთოდოლოგიას;
- უნდა მოიცავდეს შედეგებს/მოსალოდნელ შედეგებს.
- განაცხადის გამოგზავნის ბოლო ვადა: 15 მაისი, 2025 20 ივლისი, 2025 (ვადა გახანგრძლივდა);
- მიღების შესახებ შეტყობინება: 30 ივლისი, 2025;
- საბოლოო ნაშრომის წარდგენა: 10 ოქტომბერი, 2025;
- კონფერენციის თარიღები: 7-8 ნოემბერი, 2025.
გთხოვთ გამოგვიგზავნოთ თქვენი განაცხადი მეილზე: research@cu.edu.ge. ყველა შემოსული აბსტრაქტი გაივლის ანონიმური რეცენზირების პროცესს. შერჩეული ნაშრომები განიხილება გამოსაქვეყნებლად Cambridge Scholars Publishing - ის მიერ.
აბსტრაქტის წარდგენასთან ან კონფერენციასთან დაკავშირებული კითხვებისთვის მოგვმართეთ ელ-ფოსტაზე: research@cu.edu.ge.
მათ, ვისაც სურს კონფერენციაზე დასწრება, თუმცა არ გეგმავს პრეზენტაციის წარდგენას, შეუძლია შეავსოს მოცემული რეგისტრაციის ფორმა დამსწრეთათვის და გამოგვიგზავნოს.

On November 7-8, the 10th Annual International Conference - "The Evolution of the Digital World and the Sustainable Development Goals: Transforming Industries and Professions for Sustainable Development" will be held at Caucasus University.
This conference aims to explore the transformative potential of digitalization across industries and professions and its effect on achieving the United Nations' Sustainable Development Goals (SDGs). As we navigate an increasingly digital world, understanding how technological evolution can support sustainable development becomes crucial for our future.
To submit your application for the conference, please fill in the following form and send it to research@cu.edu.ge
Technical:
- 300-500 words length;
- including 3-5 keywords.
- Background/Context;
- Objectives/Research Questions;
- Methodology/Approach;
- Results/Expected Outcomes.
- Abstract Submission Deadline: May 15, 2025, July 20, 2025 (deadline extended);
- Notification of Acceptance: July 30, 2025;
- Final Paper Submission: October 10, 2025;
- Conference Dates: November 7-8, 2025.
Please submit your abstract through research@cu.edu.ge All abstracts will undergo a blind peer review process. Selected papers will be considered for publication by Cambridge Scholars Publishing.
For queries regarding abstract submission or the conference: research@cu.edu.ge.
For those who wish to attend the conference but do not plan to make a presentation, please fill out the given registration form for attendees.