15 ივნისს, 14:00 საათზე, კვკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში გაიმართება CU-ის პრეზიდენტის, კახა შენგელიას და მენეჯმენტის მკვლევრის, პროექტების დირექტორის ასისტენტის, დოქტორ ფრედ კასირიეს ახალი ერთობლივი წიგნის: უმაღლესი განათლების მნიშვნელობის როლის გაძლიერება - ბაზრის პრინციპების მოდელის დანერგვა - პრეზენტაცია.
პუბლიკაცია წარმოადგენს, კახა შენგელიას მრავალწლიანი საერთაშორისო გამოცდილების, გლობალური მოღვაწეობისა და არაერთ ქვეყანაში მოგზაურობის საფუძველზე, უმაღლესი განათლების ახლებურ ხედვას, რომლის თანახმადაც განათლებამ უნდა შექმნას ღირებულება, იყოს გამორჩეული და გარდაქმნას საზოგადოება. „სუპერმარკეტის მოდელს“ საფუძვლად უდევს ბატონი კახა შენგელიას ხანგრძლივი ინტერესი რეფორმების, მმართველობისა და საერთაშორისო თანამშრომლობის მიმართ.
წიგნს განსკუთრებულ მნიშვნელობას სძენს, დოქტორ კასირიეს რეალისტური ხედვები და პრაქტიკაზე დაფუძნებული მოსაზრებები, რაც აღნიშნულ მოდელს სხვადასხვა ტიპის ინსტიტუციისა და სტუდენტისთვის გაცილებით რელევანტურად აქცევს.

On June 15, at 14:00, Caucasus University will host the presentation of a new book by Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University, and Dr. Fred Kasirye, management researcher and Assistant Project Director. The event will take place in the university’s conference hall.
The book, Making Higher Education Count: Embracing the Supermarket Model, offers a fresh perspective on higher education, shaped by Dr. Shengelia’s many years of international experience, global engagement, and extensive travel across different countries. At its core is the belief that education should create value, stand out through excellence, and contribute to the transformation of society. The “supermarket model” reflects Dr. Shengelia’s long-standing interest in reform, governance, and international cooperation.
The publication is further enriched by Dr. Kasirye’s realistic insights and practice-based reflections, which make the model more relevant and applicable to different types of institutions and students.