კონფერენცია თემაზე - „ბავშვის უფლებები მართლმსაჯულების სისტემაში - გამოწვევები და პერსპექტივები“
20 ნოემბერს, 10:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის ბავშვის უფლებათა ცენტრი გეგმავს მესამე საერთაშორისო კონფერენციას თემაზე - „ბავშვის უფლებები მართლმსაჯულების სისტემაში - გამოწვევები და პერსპექტივები“.
კონფერენცია მულტიდისციპლინური შინაარსის მოხსნებებს გააერთიანებს და შეეხება ბავშვის უფლებების დაცვის საკითხს როგორც სისხლის, ისე სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართლის ჭრილში.
კონფერენცია თავს მოუყრის როგორც ქართველ, ისე უცხოელ პროფესორებს და დარგის ექსპერტებს, მოსამართლეებს, პროკურორებსა და ადვოკატებს, სახელმწიფო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს, პრაქტიკოსს იურისტებს სხვადასხვა უწყებებიდან, ბავშვის უფლებებზე მომუშავე საერთაშორისო ორგანიზაციებსა და სტუდენტებს. კონფერენციაზე დასწრება თავისუფალია.
კავკასიის უნივერსიტეტი თეზისების მოსამზადებლად იწვევს დაინტერესებულ პირებს, რომლებსაც სურთ კონფერენციის ფარგლებში წარმოადგინონ პრეზენტაცია/მოხსენება. თეზისი აუცილებლად უნდა პასუხობდეს კონფერენციის თემას - „ბავშვის უფლებები მართლმსაჯულების სისტემაში - გამოწვევები და პერსპექტივები“ და უნდა შედგებოდეს არაუმეტეს 250 სიტყვისგან.
დაინტერესებულმა პირებმა უნდა წარმოადგინოს CV ფოტოსურათით და თეზისი, არაუგვიანეს 2025 წლის 14 ოქტომბრის 18:00 საათისა, შემდეგ ელფოსტაზე: research@cu.edu.ge.
აუცილებელია subject line-ში  მიუთითოთ: „ბავშვის უფლებათა ცენტრის მესამე საერთაშორისო კონფერენცია“.
კონფერენციაში მონაწილეობის შესახებ საბოლოო პასუხის მიღების ვადაა 2025 წლის 20 ოქტომბერი.
მოხსენებების წარმოდგენის ბოლო ვადაა 2025 წლის 7 ნოემბერი. პრეზენტაცია/მოხსენება უნდა წარმოადგინოთ შემდეგ ელფოსტაზე: research@cu.edu.ge.

On November 20, the Child Rights Center of Caucasus University is planning the third international conference on the topic - "Children's Rights in the Justice System - Challenges and Prospects".
This conference will feature multidisciplinary content addressing the protection of children's rights within criminal, civil, and administrative law contexts.
The conference will bring together Georgian and international professors, experts, judges, prosecutors, lawyers, representatives from state and non-governmental organizations, practicing lawyers from various agencies, international organizations focused on children's rights, and students. Attendance at the conference is free.
Caucasus University invites interested individuals to submit abstracts related to the conference theme - Children’s Rights in the Justice System - Challenges and Prospects. Submissions should be no more than 250 words.
Interested persons should submit a CV with a photo and a thesis no later than 18:00 on Octomber 14, 2025, to the following email address: research@cu.edu.ge.
Please indicate “Third International Conference of the Child Rights Center” in the subject line of your email.
You will receive the final response about participation in the conference by October 20, 2025.
The deadline for submitting reports is November 7, 2025. The presentation/report should be submitted to the following email address: research@cu.edu.ge.