კავკასიის უნივერსიტეტის კიბერუსაფრთხოების ცენტრისა და სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციის ორგანიზებით, საქართველოს სკოლების მონაწილეობით შეიქმნა კიბერუსაფრთხოების ლიგა, რომლის ფარგლებშიც სეზონური პრინციპით (წელიწადში ორჯერ) გაიმართება გუნდური ჰაკათონი 10-12 კლასის მოსწავლეებს შორის.
ჰაკატონი გაიმართება 16 თებერვალს 16:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში.
ჰაკათონში მონაწილეობა შეუძლიათ X-XII კლასის მოსწავლეებისაგან დაკომპლექტებულ გუნდებს. გუნდი უნდა შედგებოდეს არანაკლებ 2 და არაუმეტეს 4 მოსწავლისაგან.
გუნდები სპეციალურად მომზადებულ პლატფორმაზე მოახდენენ კიბერუსაფრთხოების / ჰაკინგის ამოცანების შესრულებას, პლატფორმაზე წარმოდგენილი დავალებები სპეციალურად შემუშავებულია შესაბამისი ასაკის კატეგორიისათვის.

Caucasus University Cyber Security Center, in collaboration with the Scientific Cyber Security Association, has established a cybersecurity league involving Georgian schools. This league will host a team hackathon for 10-12 grade students on a seasonal basis, twice a year.
The hackathon is scheduled to take place on February 16 at 15:00 in the conference hall of Caucasus University.
Participation in the hackathon is open to teams composed of students from 10-12 grades. Each team should consist of a minimum of 2 and a maximum of 4 students.
The teams will perform cyber security / hacking tasks on a specially prepared platform, the tasks presented on the platform are specially designed for the appropriate age category.