მართლწერის ვიქტორინა - ვწერ და ვმეტყველებ გამართული ქართულით!
27 მარტს, 15:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში მართლწერის ვიქტორინა - „ვწერ და ვმეტყველებ გამართული ქართულით“ ჩატარდება (კავკასიის უნივერსიტეტის ყველა სკოლის სტუდენტების მონაწილეობით).
ვიქტორინის სტრუქტურა:
გუნდებს (11 გუნდი, თითო ჯგუფში 5 მონაწილე) ეძლევათ 20 დავალებისგან შემდგარი ტესტი,  რომელშიც უნდა მონიშნონ ორთოგრაფიულად სწორი პასუხები. თითოეული დავალების შესასრულებლად 10  წუთია გამოყოფილი. დავალებები სწორდება ავტომატურად, დარბაზში, დიდ ეკრანზე გამჭვირვალედ ფიქსირდება შედეგები.
პირველ ეტაპზე ბოლო ადგილზე გასული  სამი გუნდი ეთიშება თამაშს (ერთნაირი ქულების შემთხვევაში დამატებითი ბლიც-შეკითხვებით ირკვევა, ვინ გააგრძელებს ვიქტორინას). მეორე ეტაპზე გადადის 8 გუნდი, კვლავ  2 ბოლოადგილოსანი გუნდი ეთიშება კონკურსს. მესამე ეტაპზე 6 გუნდი იღებს მონაწილეობას; მეოთხე ეტაპზე - 4 გუნდი;  მეხუთე ეტაპზე,  ფინალში 2 გუნდი მიიღებს მონაწილეობას.
ერთნაირი ქულების შემთხვევაში ყველა ეტაპზე უპირატესობა ენიჭება გუნდს,რომელსაც ნაკლები დრო დასჭირდა დავალების შესასრულებლად.
გამარჯვებულ გუნდს ვაღიარებთ სახელმწიფო ენის მცოდნე საუკეთესო გუნდად და 4 აპრილს, ქართული ენის შემაჯამებელ ღონისძიებაზე, დავაჯილდოებთ.

On March 27, at 15:00, a spelling quiz - "I write and speak fluent Georgian" will be held in the conference hall of Caucasus University (with the participation of students from all schools of Caucasus University).
Structure of the quiz:
Teams (11 teams, 5 participants per team) are given a test consisting of 20 tasks, in which they must mark the correct spelling answers. 10 minutes are allotted for each task. Assignments are corrected automatically; the results are recorded on the big screen in the hall.
In the first stage, the three teams in last places are eliminated from the game (in case of equal points, additional blitz-questions will be used to determine who will continue the quiz). 8 teams move to the second stage, again 2 last place teams are eliminated from the competition. 6 teams take part in the third stage; in the fourth stage - 4 teams; In the fifth stage, 2 teams will participate in the final.
We will recognize the winning team as the team that best knows the state language and will award it on April 4, at the Georgian language summary event.