27 აპრილს, 17:00 საათზე, გიორგი ცხადაიას ონლაინ ლექცია გაიმართება თემაზე: "COVID-19 და პირადი ცხოვრების უფლება: კლასიკური ფილოსოფიური კონცეფციების კრიტიკა".
გიორგი ცხადაია სახელმწიფო მართვის სკოლის ლექტორი, სოციალურ და პოლიტიკის მეცნიერებათა დოქტორია (პომპეუ ფაბრას უნივერსიტეტი).
შეხვედრის ფარგლებში, სპიკერი ისაუბრებს პირადი ცხოვრებისა და თვალთვალის (surveillance) სამ კლასიკურ კონცეფციაზე: პოსტმოდერნულზე (ფუკოსეულზე), ლიბერალურსა და რესპუბლიკანურზე. გაარჩევს თითოეულის მთავარ პრობლემას და განიხილავს რომელი თეორიით ხელმძღვანელობა იქნება შესაფერისი საგანგებო მდგომარეობისთვის.

On April 27, at 17:00, Giorgi Tskhadaia will hold an online lecture on the topic: "COVID-19 and the Right to Personal Life: Critique of Classical Philosophical Concepts".
Giorgi Tskhadaia is a lecturer at the School of Governance, Doctor of Social and Political Sciences (Pompeu Fabra University).
During the meeting, the speaker will discuss three classic concepts of personal life and surveillance: postmodernism, liberalism, and republicanism. He will discuss the main problems of each concept and which theory will be suitable in an emergency.