საერთაშორისო კონფერენცია „ბავშვზე მორგებული მართლმსაჯულების სისტემა და ბავშვის უფლებები - საუკეთესო ევროპული და ამერიკული გამოცდილება“
20 ნოემბერი 2023
გაცნობებთ, რომ 2023 წლის 20 ნოემბერს კავკასიის უნივერსიტეტის ბავშვის უფლებათა ცენტრი გეგმავს პირველ საერთაშორისო კონფერენციას თემაზე - „ბავშვზე მორგებული მართლმსაჯულების სისტემა და ბავშვის უფლებები - საუკეთესო ევროპული და ამერიკული გამოცდილება“.
კონფერენცია მულტიდისციპლინური შინაარსის მოხსენებებს გააერთიანებს და მიეძღვნება ბავშვის უფლებების დაცვის საკითხს, როგორც სისხლის, ისე სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართლის ჭრილში.
კონფერენცია თავს მოუყრის როგორც ქართველ, ისე უცხოელ პროფესორებს და დარგის ექსპერტებს, მოსამართლეებს, პროკურორებსა და ადვოკატებს, სახელმწიფო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს, პრაქტიკოს იურისტებს სხვადასხვა უწყებებიდან, ბავშვის უფლებებზე მომუშავე საერთაშორისო ორგანიზაციებსა და სტუდენტებს. კონფერენციაზე დასწრება თავისუფალია.
კავკასიის უნივერსიტეტი თეზისების მოსამზადებლად იწვევს დაინტერესებულ პირებს, რომლებსაც სურთ კონფერენციის ფარგლებში წარმოადგინონ პრეზენტაცია/მოხსენება. თეზისი აუცილებლად უნდა პასუხობდეს კონფერენციის თემას - „ბავშვზე მორგებული მართლმსაჯულების სისტემა და ბავშვის უფლებები - საუკეთესო ევროპული და ამერიკული გამოცდილება“ და უნდა შედგებოდეს არაუმეტეს 250 სიტყვისგან.
დაინტერესებულმა პირებმა უნდა წარმოადგინონ CV და თეზისი, არაუგვიანეს 2023 წლის 20 სექტემბრის ჩათვლით შემდეგ ელფოსტაზე:  research@cu.edu.ge.
• კონფერენციაში მონაწილეობის შესახებ საბოლოო პასუხის მიღების ვადაა 2023 წლის 1 ოქტომბერი.
• მოხსენებების წარდგენის ბოლო ვადაა 2023 წლის 30 ოქტომბერი.
• კონფერენციის საბოლოო დღის წესრიგის მონაწილეებისთვის გადაგზავნის ბოლო ვადა: 2023 წლის 10 ნოემბერი.
კონფერენციის სამუშაო ენა არის ინგლისური / ქართული. კონფერენციაზე უზრუნველყოფილი იქნება სინქრონული თარგმანი.

We would like to inform, that on November 20, 2023, the Children's Rights Center of the Caucasus University is planning the first international conference on the topic – “Child Friendly Justice System and Child Rights - Best European and American Practices”.
The conference will combine reports of multidisciplinary content and is dedicated to the protection of children's rights, both in terms of criminal, civil and administrative law.
The conference will bring together both Georgian and foreign professors and field experts, judges, prosecutors and lawyers, representatives of state and non-governmental organizations, practicing lawyers from various agencies, international organizations working on children's rights, and students. Attendance at the conference is free.
Caucasus University invites interested persons who want to make a presentation/report within the framework of the conference to prepare theses. The thesis must respond to the theme of the conference – “Child Friendly Justice System and Child Rights - Best European and American Practices” and should be no more than 250 words.
Interested persons should submit CV and thesis no later than September 20, 2023 to the following email address: research@cu.edu.ge
- The deadline for receiving a final response on participation in the conference is October 1, 2023.
- The deadline for submitting reports is October 30, 2023.
- Final conference agenda submission deadline for participants: November 10, 2023.
The working language of the conference is English / Georgian. Simultaneous translation will be provided at the conference.