22 მარტს, 12:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტი კონკურსს - ლოგიკური თამაშების ლიგას - მართავს.
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლიათ XI-XII კლასის მოსწავლეებისაგან დაკომპლექტებულ გუნდებს. გუნდი უნდა შედგებოდეს არაუმეტეს 4 მოსწავლისგან,გუნდში მინიმუმ ორი XII კლასელი უნდა იყოს. ერთი სკოლიდან დასაშვებია რამდენიმე გუნდის მონაწილეობა. ასევე, დასაშვებია, გუნდის სხვადასხვა სკოლის მოსწავლეებისგან დაკომპლექტება.
კონკურსის მონაწილეებმა უნდა ამოხსნან ლოგიკური ამოცანები, რომლისთვისაც გამოყოფილი იქნება დრო - 2 საათი და 30 წუთი.
თანაბარი ქულების შემთხვევაში, უპირატესობა მიენიჭება გუნდს, რომელიც უფრო მოკლე დროში ამოხსნის ამოცანებს.
- I ადგილზე გასულ გუნდს გადაეცემა 8 000 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი;
- II ადგილზე გასულ გუნდს გადაეცემა 6 000 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი;
- III ადგილზე გასულ გუნდს გადაეცემა 4 000 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი.
საპრიზო ადგილზე გასული გუნდის წევრი, მიიღებს გუნდისთვის გამოყოფილი ვაუჩერის 1/4-ს. მიღებული ვაუჩერი დააფინანსებს კავკასიის უნივერსიტეტში ბაკალავრიატში სწავლის საფასურს 4 წლის განმავლობაში. ვაუჩერებით სარგებლობა შეუძლიათ 2025-2026 და 2026-2027 აკადემიურ წელს კავკასიის უნივერსიტეტში ჩარიცხულ სტუდენტებს

On March 22, at 12:00, Caucasus University will hold a competition - Logic Games League.
The Logic Games League is for XI-XII grade students. They must form teams of up to 4 members for the competition. Multiple teams from one school or mixed-school teams are allowed.
Participants have 2 hours 30 minutes to solve logic problems.
In case of a tie, the team that solves the problems in a shorter amount of time will be given priority.
Prizes for the competition are as follows:
First Place: 8,000 GEL educational voucher
Second Place: 6,000 GEL educational voucher
Third Place: 4,000 GEL educational voucher
The members of the team that wins a prize will each receive 1/4 of the voucher allocated to the team. The voucher will be used to finance tuition fees for the bachelor's degree at Caucasus University for a duration of 4 years. The vouchers can be used by students who are enrolled at Caucasus University in the 2024-2025 academic year.