6 აპრილს 12:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტში, პროექტის „მე მიყვარს ქართული - ჩემი სახელმწიფო ენა“ ფარგლებში, აბიტურიენტებისათვის მართლწერის ვიქტორინა ჩატარდება.
სახელმწიფო ენის სათანადო ცოდნა თითოეული ჩვენგანის მოვალეობაა, შესაბამისად, კავკასიის უნივერსიტეტი ზრუნავს ქართულ ენაზე მართებულად წერის, მეტყველებისა და აზრის ჩამოყალიბების უნარის გასაუმჯობესებლად. უნივერსიტეტის ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტი ენის ეკოლოგიაზე ზრუნვაა და წელს, პირველად, კავკასიის უნივერსიტეტის ნებისმიერ სკოლაში ჩაბარების მსურველ აბიტურიენტს ინდივიდუალურად შეუძლია მიიღოს მონაწილეობა მართლწერის ვიქტორინაში, მათ სპეციალურად შექმნილ ელექტრონულ პროგრამაში უნდა მონიშნონ ორთოგრაფიულად მართებული ფორმები.
- სულ 60 შეკითხვა იქნება, თითოეული დავალების შესასრულებლად გამოყოფილი იქნება 10 წამი;
- ეტაპობრივად მოცემული დავალების გამოტოვება არ შეიძლება, მაქსიმუმ 10 წამის განმავლობაში უნდა მოინიშნოს ერთ-ერთი პასუხი შემდეგ დავალებაზე გადასასვლელად (იხ. ქვემოთ რამდენიმე მაგალითის ნიმუში);
- თავის დაზღვევის მიზნით, ვიქტორინის დაწყებამდე, აბიტურიენტებს დეტალურად ავუხსნით დავალებათა შესრულების ტექნიკურ მხარეს;
- დავალებების შემოწმება ავტომატურად მოხდება და იქნება გამჭვირვალე - ვიქტორინაში მონაწილე აბიტურიენტთა რეიტინგის ნახვა შესაძლებელი იქნება დარბაზში განთავსებულ ეკრანზე;
- კონკურსში მონაწილეებს შეეზღუდებათ წვდომა ინტერნეტზე და არ ექნებათ სმარტფონების გამოყენების უფლება;
- შეფასების კრიტერიუმები: 1. მაქსიმალურად მეტი მართებული პასუხი, 2. მოცემული დროის ლიმიტის ეკონომიურობა (გამარჯვებულები გამოვლინდებიან დროის მცირე მონაკვეთში გაცემული მართებული პასუხების მიხედვით).
ვიქტორინაში მონაწილეობის მსურველი აბიტურიენტები უნდა დარეგისტრირდნენ 2024 წლის 21 მარტიდან 4 აპრილის 18 საათამდე მითითებულ ბმულზე.

On April 6, at 12:00, at Caucasus University, within the framework of the project "I Love Georgian - My State Language", a spelling quiz will be held for prospective students.
Proper knowledge of the state language is the responsibility of each individual, and Caucasus University is committed to enhancing proficiency in speaking, writing, and forming opinions correctly in the Georgian language. Ensuring the health of the language is a top priority for the university and this year, for the first time ever, prospective students interested in joining any school at Caucasus University can participate in an individual spelling quiz. They will mark the correct spellings using a specially created electronic program.
- There will be a total of 60 questions, with each task allocated 10 seconds;
- Participants cannot skip steps; they must select an answer within 10 seconds to proceed to the next task (see some sample examples below);
- Detailed explanations regarding the technical aspects of the quiz will be provided to the participants before the beginning of the quiz.
- The tasks will be automatically checked, and the results will be transparent, with the ratings of participants displayed on a screen in the hall.
- Participants in the competition will have restricted access to the Internet and will be prohibited from using smartphones.
- Evaluation criteria: 1. Number of correct answers, 2. Time efficiency (winners will be identified according to the amount of correct answers given in a short period of time).
Winners will be awarded study vouchers during a ceremony.
Applicants wishing to participate in the quiz must register from March 21 until 18:00, April 4, 2024 at the following link.