26 იანვრიდან 9 თებერვლის ჩათვლით, კავკასიის განათლების სკოლის ზოგადი განათლების დაწყებითი საფეხურის (I-VI კლასები) მასწავლებლის მომზადების ინტეგრირებული საბაკალავრო-სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამის ფარგლებში, ამონაშვილის აკადემიასთან პარტნიორობით, ჩატარდება ონლაინ ლექციების კურსი: „ჰუმანური პედაგოგიკის შესავალი“.
ონლაინ შეხვედრები პედაგოგიკის პროგრამის სტუდენტებისთვისაა განკუთვნილი, დასწრება შეუძლიათ მოქმედ პედაგოგებს და სკოლის ადმინისტრაციის წარმომადგენლებს.
ონლაინ ლექციებს გაუძღვებიან: შალვა ამონაშვილი - ფსიქოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი, კავკასიის უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორი და პაატა ამონაშვილი - ფსიქოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი, ჰუმანური პედაგოგიკის საერთაშორისო ცენტრის პრეზიდენტი.
ლექციები ჩატარდება 2 თემატური ჯგუფის სახით:
- «ამონაშვილის გაკვეთილები»
26 იანვარი - ლექცია 1. რა არის ჰუმანური პედაგოგიკა?
27 იანვარი - ლექცია 2. რა არის თანხმობის ფსიქოლოგია?
2 თებერვალი - ლექცია 3. ბავშვი ოჯახში და ბავშვი სკოლაში
3 თებერვალი - ლექცია 4. დისტანციური, ანუ ონლაინ სწავლება
- ჰუმანური პედაგოგიკის პრაქტიკა
8 თებერვალი - ლექცია 5. ბავშვები თანამედროვე სამყაროში - პედაგოგიკის გამოწვევები.
9 თებერვალი - ლექცია 6. ჰუმანური პედაგოგიკის მასწავლებელი.
სალექციო კურსის ფარგლებში განხილული იქნება შემდეგი საკითხები:
- ჰუმანური პედაგოგიკის მეოთხე განზომილება;
- ჰუმანური პედაგოგიკის სემანტიკა;
- თანხმობის ფსიქოლოგია – ჰუმანური პედაგოგიკის საფუძველი (განვითარება; დიდობისა და
თავისუფლების მოთხოვნილება); - სულიერი ერთობის კანონი ჰუმანურ პედაგოგიურ პროცესში;
- ჰუმანური პედაგოგიკის საგანმანათლებლო მეთოდები.
ლექციები ჩატარდება 19:00-დან 21:00 საათამდე, ზუმის პლატფორმაზე, მონაწილეებს ექნებათ კითხვების დასმის საშუალება.

From January 26 to February 9, within the framework of the Integrated Bachelor’s and Master’s Degree Program for Teachers of Primary Education (the I-VI grades), an online lecture course: "Humane Pedagogy" will be held in partnership with the Amonashvili Academy. Online meetings are for students of the pedagogy program, and can also be attended by current teachers and school administration representatives.
Online lectures will be led by: Shalva Amonashvili - Doctor of Psychology, Professor, Honorary Doctor of Caucasus University and Paata Amonashvili - Doctor of Psychology, Professor, President of the Humane Pedagogy International Center.
The lectures will be held in 2 thematic groups:
- "Amonashvili’s lessons"
- January 26 - Lecture 1. What is humane pedagogy?
- January 27 - Lecture 2. What is the psychology of consent?
- February 2 - Lecture 3. Child in the family and child at school
- February 3 - Lecture 4. Distance learning
- The practice of humane pedagogy
- February 8 - Lecture 5. Children in the Modern World - Challenges of Pedagogy.
- February 9 - Lecture 6. Teacher of Humane Pedagogy.
The following issues will be discussed during the lecture course:
- The fourth dimension of humane pedagogy;
- Semantics of Humane Pedagogy;
- The Psychology of Consent - The Basis of Humane Pedagogy (Development; The Need for Glory and Freedom);
- he Law of Spiritual Unity in the Humane Pedagogical Process;
- Educational methods of humane pedagogy.
Lectures will be held from 19:00 to 21:00 on the “Zoom” platform, participants will have the opportunity to ask questions.