16-20 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ფსიქიკური ჯანმრთელობის ევროპულ კვირეულთან დაკავშირებით გაიმართება სხვადასხვა საგანმანათლებლო-შემეცნებითი აქტივობები, რომელთა მიზანია სტუდენტებში ცნობიერების ამაღლება ფსიქიკური ჯანმრთელობის მნიშვნელობის შესახებ.
ასევე, უნივერსიტეტში მოეწყობა საინფორმაციო კუთხე, სადაც სტუდენტებს საშუალება ექნებათ, გაეცნონ თემატურ საინფორმაციო მასალებს.
ფსიქიკური ჯანმრთელობის ევროპული კვირეულის ფარგლებში გაიმართება შემდეგი აქტივობები:
16 მაისს, 14:00 საათზე, A8 აუდიტორიაში, ფილმის ჩვენება მოეწყობა, დასასრულს კი, დისკუსია, რომლის მოდერატორიც, ფსიქოლოგი რუსუდან ზაალიშვილი იქნება.
18:00 საათზე, უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზიაში "ლიბრარეა" გაიმართება შეხვედრა ფსიქოლოგ, ფსიქო-სოციალური რეაბილიტაციის ცენტრის - „კამარა“ - დამფუძნებელთან და კავკასიის უნივერსიტეტის კლინიკური არტთერაპიის სამაგისტრო პროგრამის ხელმძღვანელთან, ნათია ფანჯიკიძესთან. შეხვედრის თემატიკა: ცოტა რამ ფსიქიკური ჯანმრთელობის შესახებ, კლინიკური არტთერაპია, დანიშნულება და შესაძლებლობები, პოეზისი, გაუცხოების ეფექტი. ღონისძიება წარიმართება არაფორმალურ გარემოში, კითხვა-პასუხის რეჟიმში.
17 მაისს, 11:00 საათზე, უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზიაში - „ლიბრარეა“ - პრეზენტაციას ჩაატარებს ფსიქოლოგი მაია მაჭავარიანი-წერეთელი, თემაზე - „პანდემიის გავლენა ფსიქიკურ ჯანმრთელობაზე“, უახლესი კვლევების პრეზენტაცია და დისკუსია.
19 მაისს, 16:00 საათზე, უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზიაში - „ლიბრარეა“ - გაიმართება შეხვედრა კრიზისული ინტერვენციის სპეციალისტთან, ფსიქოლოგ - მარიამ ალანიასთან, თემაზე - „ომი და მისი გავლენა ახალგაზრდების ფსიქიკაზე“. შეხვედრა წარიმართება კითხვა-პასუხის რეჟიმში.

On May 16-20, Caucasus University will host a variety of educational and cognitive activities in connection with the European Mental Health Week, aimed at raising awareness among students about the importance of mental health.
Also, an information corner will be organized at the university, where students will have the opportunity to get acquainted with thematic information materials.
The following activities will be held within the framework of the European Mental Health Week:
On May 16, at 14:00, a screening of a film will be held in A8 auditorium, and at the end, a discussion will be moderated by psychologist Rusudan Zaalishvili.
At 18:00, a meeting with a psychologist - Natia Panjikidze, the founder of the center for Psychosocial Rehabilitation - "Kamara" and the head of the Master's program in Clinical Art Therapy at Caucasus University, will be held at the University Bookstore "Librarea". Meeting Topics: A Little About Mental Health, Clinical Art Therapy, Purpose and Opportunities, Poetry, The Effect of Alienation. The event will take place in an informal environment, in question-answer mode.
On May 17, at 11:00 am, psychologist Maia Machavariani-Tsereteli will give a presentation on the topic " The Impact of the Pandemic on Mental Health", and a presentation of the latest research and discussion at the University Bookstore "Librarea".
On May 19, at 16:00, in the University Bookstore - " Librarea " - a meeting will be held with crisis intervention specialist, psychologist - Mariam Alania, on the topic - "War and its impact on the psyche of young people." The meeting will be held in question-answer mode.