9 დეკემბერს, 12:00 საათზე, ადამიანის უფლებების სამართლის საუნივერსიტეტო კვირეულის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტში დაგეგმილია სსიპ საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარის მოადგილის საჯარო ლექცია თემაზე - საკუთრების უფლებასთან დაკავშირებული აქტუალური და პრობლემური საკითხები.
საჯარო ლექციის ფარგლებში განხილული იქნება საკუთრების უფლებასთან დაკავშირებული აქტუალური და პრობლემური საკითხები, მათ შორის ოკუპირებულ ტერიტორიებზე საკუთრების რეგისტრაცია და მიმდინარე რეფორმები, ასევე რეგისტრაციის და სასამართლო წარმოების საკითხებთან დაკავშირებული თავისებურებები.

A public lecture by the deputy chairman of the National Agency of Public Registry on current and problematic issues related to property rights is scheduled for December 9 at 12:00 at Caucasus University as part of the Human Rights Law University Week.
Current and problematic issues related to property rights will be discussed within the framework of the public lecture, including property registration in occupied territories and current reforms, as well as features related to registration and court proceedings.