10 თებერვალს, 16:00 საათზე, მშვიდობის კვლევების ინსტიტუტში, (D33) სახელმწიფო მართვის სკოლის საერთაშორისო ურთიერთობების სადოქტორო პროგრამის დოქტორანტის, ბესიკ ჯაჯანიძის სადისერტაციო ნაშრომის - ,,სტრატეგიული პარტნიორობიდან კრიზისამდე: ნატო-ს სამხრეთის ფლაგმანის, თურქეთისა და ამერიკის შეერთებული შტატების თანამშრომლობის მაგალითზე“ საჯარო დაცვა გაიმართება.
სამეცნიერო ხელმძღვანელი - სერგი კაპანაძე, პროფესორი, საერთაშორისო ურთიერთობების დოქტორი.
სადისერტაციო ნაშრომის დაცვა გაიმართება დისერტაციის დაცვის კომისიის წინაშე, შემდეგი შემადგენლობით:
- ეკა აკობია - პროფესორი, სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანი;
ბესიკ ჯაჯანიძის სადისერტაციო ნაშრომის რეცენზენტები არიან შესაბამისი სფეროს პროფესორები, ექსპერტები: 1) პროფესორი ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან; 2) პროფესორი თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან.

On February 10, at 16:00, the public defense of the dissertation by Besik Jajanidze, a doctoral student of the School of Governance Doctoral Program in International Relations, will take place at the Institute for Peace Studies (D33).
Dissertation Title: From Strategic Partnership to Crisis: On the Example of Cooperation Between NATO’s Southern Flagship, Turkey, and the United States of America.
Scientific Supervisor: Sergi Kapanadze, Professor, Doctor of International Relations.
The dissertation defense will be conducted before the Dissertation Defense Commission, composed of the following members:
- Eka Akobia – Professor, Dean of the School of Governance;
- Emir Eteria – Professor, Caucasus University;
- Giorgi Tskhadaia – Professor, Caucasus University;
- Nana Pirtskhelani – Associate Professor, Caucasus University;
- Giorgi Muchaidze – Associate Professor, Caucasus University;
- Pikria Asanishvili – Associate Professor, Tbilisi State University.
The reviewers of Besik Jajanidze's dissertation are professors and experts in the relevant field: a Professor from Ilia State University and a Professor from Tbilisi State University.