საჯარო ლექცია -"საქართველოს ევროპული მომავალი: კანდიდატობიდან წევრობამდე"
19 მარტს, 13:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის  ბიბლიოთეკაში, მოწვეული ლექტორი, სამართლის დოქტორი ხათუნა ბურკაძე საჯარო ლექციას წაიკითხავს თემაზე - "საქართველოს ევროპული მომავალი: კანდიდატობიდან წევრობამდე".
საჯარო ლექციის მიზანი იქნება:
• საქართველოს ევროპული მომავლის მნიშვნელობაზე განსაკუთრებული ყურადღების გამახვილება;
• საქართველოს ევროინტეგრაციის ეტაპების ანალიზი;
• ევროპული საბჭოს მიერ 2023 წლის 14 დეკემბერს საქართველოსათვის ევროკავშირის წევრობის კანდიდატის სტატუსის მინიჭების შესახებ მიღებული გადაწყვეტილების თაობაზე მსჯელობა;
• ევროინტეგრაციის პროცესის ისტორიული, საშინაო და საგარეო ფაქტორების მიმოხილვა და საქართველოს ცივილიზაციურ, სტრატეგიულ არჩევანზე ხაზგასმა;
• ქვეყნის განვითარების საკვანძო მიმართულებებით განსახორციელებელი რეფორმების მიმოხილვა, რომლებიც აუცილებელი პირობაა გეოპოლიტიკური შესაძლებლობის გამოსაყენებლად და საქართველოს ევროპული მისწრაფებების მისაღწევად.

On March 19th, at 13:00, the library of Caucasus University will host a public lecture titled "Georgia's Path to Europe: From Candidacy to Full Membership" by invited speaker Dr. Khatuna Burkadze, a Doctor of Law.
The objectives of the public lecture are:
- To highlight the importance of Georgia's European future.
- To analyze the stages of Georgia's integration into Europe.
- To discuss the decision made by the European Council on December 14, 2023, to grant Georgia the status of a candidate for EU membership.
- To examine the historical, domestic, and foreign factors influencing Georgia's European integration process, emphasizing Georgia's civilizational and strategic choice.
- To summarize the reforms required in key areas of the country's development, which are a necessary condition for using the geopolitical opportunities and realizing Georgia's European aspirations.