ვებინარი კვლევის ეთიკისა და აკადემიური კეთილსინდისიერების შესახებ
19 თებერვალს, 15:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის აფილირებული ასოცირებული პროფესორი და აკადემიური წერის ცენტრის ხელმძღვანელი თამარ ჩოკორაია ჩაატარებს ვებინარს თემაზე: „კვლევის ეთიკა და აკადემიური კეთილსინდისიერება“.
ვებინარი დაეთმობა სტუდენტებისა და ლექტორებისათვის საინტერესო შემდეგ საკითხებს: რა არის კვლევის ეთიკა და რამდენად მნიშვნელოვანია ის; ახალი საერთაშორისო პროექტი კვლევის ეთიკის შესახებ, რომლის მონაწილეცაა კავკასიის უნივერსიტეტი. ასევე პროექტის დაგეგმილი აქტივობები და შედეგები.
ღონისძიება განხორციელდება ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის ფარგლებში ,,კვლევის პასუხისმგებლობიანად წარმართვა – კვლევის კეთილსინდისიერება და ეთიკა ქართულ უნივერსიტეტებში (ETHICS)“.

On February 19th at 15:00 Tamar Chokoraia, an Affiliated Associate Professor at Caucasus University and Head of the Academic Writing Center, will lead a webinar titled "Research Ethics and Academic Integrity".
The webinar will cover topics relevant to both students and lecturers, including: what is research ethics and how important is it; a new international project on research ethics, in which Caucasus University is involved. Additionally, the webinar will discuss the planned activities and results of the project.
The event will be implemented within the framework of the project "Responsible Conduct of Research – Research Integrity and Ethics in Georgian Universities (ETHICS)" funded by the European Commission.