6 დეკემბერს, 09:30 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში გაიმართება შეხვედრა შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალურ დირექტორთან - ზვიად გაბისონიასთან.
შეხვედრის თემაა „საქართველოს მეცნიერების ევროპულ სივრცეში ინტეგრირების ახალი ეტაპი – ახალი შესაძლებლობები მეცნიერებისთვის“.
შეხვედრა შეეხება საქართველოსთვის ევროკავშირის მეცნიერებისა და ინოვაციების სახელმწიფოთაშორისი ორგანიზაციის – EURAXESS-ის წევრობის მნიშვნელობის, ფართო შესაძლებლობებისა და საქართველოში მოღვაწე მეცნიერებისთვის ახალი სერვისების ხელმისაწვდომობის გაცნობას.

Zviad Gabisonia Visits Caucasus University
On December 6, at 10:00 - Mr. Zviad Gabisonia, the Director General of Shota Rustaveli National Science Foundation, will conduct a meeting at the Caucasus University Conference Hall.
The topic of the meeting is "New Stage of Integration of Georgian Science into European Space - New Opportunities for Scientists".
The meeting will focus on the importance of Georgia's membership in the EU pan-European Organization for Science and Innovation - EURAXESS, specifically, its wide range of opportunities and the availability of new services for scientists working in Georgia.