კავკასიის მედიის სკოლა, აცხადებს აბსტრაქტების მიღებას სამეცნიერო კონფერენციაზე „მედიაწიგნიერება ფორმალურ განათლებაში“, რომელიც 16 დეკემბერს, 15:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართება.
კონფერენცია ჩატარდება შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ 2021 წელს დაფინანსებული პროექტის „მედიაწიგნიერება ფორმალურ განათლებაში“ ფარგლებში.
კონფერენციის მიზანია, რომ მედიაწიგნიერების საკითხებზე მომუშავე აკადემიური სფეროს წარმომადგენლებს მისცეს საშუალება, რომ მათი საქმიანობის შედეგები კოლეგებს გაუზიარონ. კონფერენციაში მონაწილეობისათვის ვიწვევთ უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების აკადემიურ პერსონალსა და საქართველოს საჯარო და კერძო სკოლების პედაგოგებს.
აბსტრაქტის მომზადების წესი:
უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების აკადემიურმა პერსონალმა უნდა წარმოადგინოს აბსტრაქტი, რომელიც აღწერს მედიაწიგნიერების საკითხებთან დაკავშირებული კვლევითი ან საგანმანათლებლო საქმიანობის შედეგებს.
სკოლის პედაგოგებმა უნდა წარმოადგინონ აბსტრაქტი, რომელიც დეტალურად აღწერს მათ მიერ სკოლის მოსწავლეებთან ჩატარებულ მედიაწიგნიერების საკითხებთან დაკავშირებულ საქმიანობას.(მონაწილე პედაგოგებს გადაეცემათ კონფერენციაში მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატები)
აბსტრაქტის მოცულობა: მინიმუმ 700 სიტყვა. გთხოვთ, რომ აბსტრაქტს დაურთოთ განმცხადებლის საკონტაქტო ინფორმაცია და ბიოგრაფიული მონაცემები.
მონაწილეობის მსურველებს შეუძლიათ აბსტრაქტები გამოგზავნონ 1 დეკემბრის ჩათვლით კავკასიის მედიის სკოლის ელ. ფოსტის მისამართზე: csm@cu.edu.ge

Caucasus School of Media is accepting abstracts for the scientific conference "Media Literacy in Formal Education," which will be held in December 16 at 15:00 at Caucasus University.
The conference will be held within the framework of the project "Media Literacy in Formal Education" funded by the Shota Rustaveli National Science Foundation in 2021.
The purpose of the conference is to give the representatives of the academic field working on media literacy issues an opportunity to share the results of their work with their colleagues. We would like to invite academic staff of higher educational institutions and teachers of public and private schools of Georgia to participate in the conference.
Rules for abstract preparation:
Academic staff of higher education institutions should submit an abstract describing the results of research or educational activities related to media literacy issues.
School teachers should submit an abstract outlining their media literacy activities with their students.
(Participating teachers will be given certificates of participation in the conference)
Abstract length: at least 700 words. Please attach the applicant's contact information and biographical data to the abstract.
Those who wish to participate can send abstracts to the Caucasus School of Media email address by December 1, csm@cu.edu.ge