CU სტარტაპერებმა ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს GITA თანადაფინანსების გრანტი მოიპოვეს
4 სექტემბერი 2019
3 სექტემბერს, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს GITA თანადაფინანსების გრანტების პროგრამის გამარჯვებული 20 სტარტაპი გამოვლინდა.
გამარჯვებულებს შორის ორი კავკასიის უნივერსიტეტის სტარტაპერია, მათ პროექტების დამუშავებაში CU სტარტაპ აქსელერატორი C10 ეხმარებოდა.
აკაკი კაპანაძის სტარტაპი VADAC, ცოდნის შემოწმებისა და სერტიფიცირების ონლაინ პლატფორმაა, რომელიც დაეხმარება კომპანიებსა და სამუშაოს მაძიებლებს კვალიფიკაციის დადასტურებასა და შესაფერისი კადრის ეფექტურად მოძიებაში.
გიორგი რობაქიძის სტარტაპი Inventor მანქანის მეორადი და ახალი ნაწილების საძიებო, ინოვაციური პლატფორმაა, რომელიც ეფექტურად იყენებს ხელოვნურ ინტელექტს ძიების დასახვეწად.
სტარტაპ აქსელერატორი C10 გამარჯვებულ გუნდებს დაეხმარება პროექტების განხორციელებაში.
100 000 ლარიანი გრანტი ასევე მოიპოვეს კავკასიის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულებმა: ქეთა ბაღაშვილმა და მარიამ კობიაშვილმა პროექტისთვის Beauty Lab, ირაკლი ჯინჯიხაძემ პროექტისთვის Lupi AI.
პროფესორმა: ნინო კუნცევა-გაბაშვილმა პროექტისთვის RNSEED FABRIK
სტუდენტმა: ნანუკა კაკაბაძემ პროექტით Phubber App
ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტომ მსოფლიო ბანკის პროექტის ,,ეროვნული ინოვაციების ეკოსისტემის” (GENIE) ფარგლებში თანადაფინანსების გრანტების პროგრამა 2019 წლის 31 მაისს მესამედ გამოაცხადა. GENIE პროექტის ფარგლებში გათვალისწინებული იყო თანადაფინანსების გრანტები სტარტაპებისთვის, რომელიც განკუთვნილია დამწყები/ორ წლამდე კერძო, მცირე საწარმოებისთვის. საგრანტო კონკურსისთვის განკუთვნილი მთლიანი ბიუჯეტი შეადგენდა ორ მილიონ ლარს.

On September 3, 20 startups from the GITA co-financing grant program were announced by the Innovation and Technology Agency of the Ministry of Economy and Sustainable Development.
Among the winners were two startups from Caucasus University, CU Startup Accelerator C10 assisted with these projects.
Akaki Kapanadze's startup is VADAC, an online platform for knowledge testing and certification to help companies and job seekers validate qualifications and find the right staff effectively.
Giorgi Robakidze's Startup is a search engine for new and second-hand parts of the ‘Inventor’ car, an innovative platform that effectively uses artificial intelligence to refine search.
The Startup Accelerator C10 will assist the winning teams in project implementation.
100,000 GEL grant was also awarded to Caucasus University alumni Keta Bagashvili and Mariam Kobiashvili for the Beauty Lab project, as well as Irakli Jinjikhadze for the Lupi AI project.
Professor: Nino Kuntzeva-Gabashvili for the project RNSEED FACTORY
Student: Nanuka Kakabadze with the project Phubber App
The Agency for Innovation and Technology announced the co-funding grant program for the third time on May 31, 2019 under the Georgia National Innovation Ecosystem (GENIE) project. The GENIE project provided co-funding grants for startups intended for starting / two year old private, small enterprises. The total budget for the grant competition was 2 million GEL.