გაცნობებთ, რომ უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაცია (IAUP) დაინტერესებულ პირებს იწვევს ვებინარზე დასასწრებად, რომელიც გაიმართება 2025 წლის 31 მარტს. ვებინარის მთავარი თემა - “უმაღლესი განათლება: გლობალური გამოწვევები”.
შეხვედრაზე განხილული იქნება უმაღლესი განათლების სფეროს ამჟამინდელი გამოწვევები, როგორც ამერიკის შეერთებული შტატების, ასევე საერთაშორისო მასშტაბით. დისკუსიები მოიცავს ამერიკის შეერთებული შტატების პრეზიდენტის ადმინისტრაციისა და განათლების დეპარტამენტის მიერ ბოლო ცვლილებების გავლენას განათლების სფეროზე.
ვებინარს უმასპინძლებენ:
- დოქტორი შონ ჩენი – უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის პრეზიდენტი. სიას უნივერსიტეტის, ჩინეთი, დამფუძნებელი და თავმჯდომარე;
- დოქტორი ფერნანდო გარსია – ცეტისის უნივერსიტის პრეზიდენტი, მექსიკა და უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის თავმჯდომარე;
- დოქტორი დევორა ლიბერმანი – პრეზიდენტი, ლა ვერნის უნივერსიტეტი;
- სარა სპრეიტცერი – ვიცე პრეზიდენტი და შტაბის უფროსი;
- დოქტორი ჰეიდი ცეუ – ვიცე პრეზიდენტის თანაშემწე.
ვებინარზე დასწრების მსურველებმა უნდა გაიარონ რეგისტრაცია მოცემულ ბმულზე. დასასწრებად რეგისტრაციის გავლა არის სავალდებულო.

We hereby inform you that The International Association of University Presidents (IAUP) is pleased to announce that interested parties are invited to attend a webinar on March 31, 2025. The main topic of the webinar is “Higher Education: What We Are Facing Globally”.
The meeting will discuss current challenges in higher education, both in the United States and internationally. Discussions will include the impact of recent changes in the education sector by the United States Presidential Administration and the Department of Education.
The webinar will be hosted by:
- Dr. Shawn Chen – President of the International Association of University Presidents. Founder and Chairman of Sia University, China;
- Dr. Fernando Garcia – President of Cetys University, Mexico and Chairman of the International Association of University Presidents;
- Dr. Devorah Lieberman – President Emerita of the Association, University of La Verne;
- Sarah Spreitzer – Vice President and Chief of Staff;
- Dr. Heidi Tseu – Assistant to the Vice President.
Those wishing to attend the webinar must register at the link rovided. Registration is mandatory to attend.