გაცნობებთ, რომ ევრაზიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი (Eurasia International University) სომხეთი, აცხადებს აპლიკაციების მიღებას ჟან მონეს საზაფხულო სკოლისა და COP17 ბიომრავალფეროვნების საერთაშორისო სიმულაციის პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად.
პროგრამა აერთიანებს ევროკავშირის კვლევებს, ბიომრავალფეროვნების მართვას, ადამიანის უფლებებს, მშვიდობისა და მდგრადობის კვლევებს, მდგრად მმართველობასა და მეცნიერებასა და პოლიტიკას შორის ურთიერთქმედების საკითხებს.
პროგრამის ფარგლებში შემოთავაზებულია შემდეგი კურსები:
- ჟან მონეს საზაფხულო სკოლა: „ევროკავშირის მწვანე გარიგება გლობალურ კონტექსტში: გეოპოლიტიკა, თანამშრომლობა და განვითარება”, 27 ივლისი - 7 აგვისტო, 2026. აღნიშნული პროგრამა ინტეგრირებულია ახალგაზრდულ სიმულაციასთან;
- COP17 ბიომრავალფეროვნების საერთაშორისო ახალგაზრდული სიმულაცია: 5-7 აგვისტო, 2026.
პროგრამის ფარგლებში გაიცემა 6 ECTS კრედიტი: 4 ECTS - საზაფხულო სკოლისთვის და 2 ECTS - სიმულაციური აქტივობებისთვის.
მონაწილეებს ექნებათ შესაძლებლობა, ჩაერთონ სიმულაციურ აქტივობებში და მოირგონ ქვეყნის დელეგატების, მეცნიერების, სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლების, მედიის დამკვირვებლებისა და გარემოს დამცველების როლები.
პროგრამის ფარგლებში მონაწილეები მიიღებენ პრაქტიკულ გამოცდილებას მრავალმხრივ მოლაპარაკებებში, პოლიტიკის შემუშავებაში, კოალიციების ფორმირებასა და კრიზისებზე რეაგირების სიმულაციურ სცენარებში მონაწილეობით.
პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლიათ სტუდენტებს, დოქტორანტებს, ახალგაზრდა პროფესიონალებს, მკვლევრებს, სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლებს, გარემოსდაცვით სფეროში მომუშავე სპეციალისტებს, ჟურნალისტებსა და ყველა დაინტერესებულ პირს. ასევე, წახალისებული იქნება შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა მონაწილეობა, ხოლო საჭიროების შემთხვევაში უზრუნველყოფილი იქნება შესაბამისი მხარდაჭერა და ადაპტირებული პირობები.
პროგრამაში მონაწილეობით დაინტერესებულმა კანდიდატებმა უნდა შეავსონ სააპლიკაციო ფორმები მოცემულ ბმულებზე საზაფხულო სკოლასა და სიმულაციაში მონაწილეობის მისაღებად 2026 წლის 14 ივლისის ჩათვლით.
პროგრამაში მონაწილეობა არის უფასო. ასევე, ორგანიზატორები საერთაშორისო მონაწილეებისთვის უზრუნველყოფენ საცხოვრებელ ადგილებს შეზღუდული რაოდენობით.
დამატებითი შეკითხვების შემთხვევაში გთხოვთ, დაუკავშირდეთ საკონტაქტო პირს მითითებულ მეილის მისამართზე: anna.khvorostiankina@eiu.am
პროგრამის ფარგლებში, შესაძლებელია ECTS კრედიტების აღიარება. გთხოვთ, გაითვალისწინოთ რომ კრედიტების აღიარება მოხდება მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ დადგინდება პროგრამული შესაბამისობა შემოთავაზებულ კურსებსა და კავკასიის უნივერსიტეტში არსებულ საგნებს შორის. პროგრამაში შერჩევის შემთხვევაში გთხოვთ, პროგრამული შესაბამისობის ნაწილი გამგზავრებამდე გაიარეთ სკოლის ადმინისტრაციასთან.

Eurasia International University, Armenia, is pleased to announce the call for applications for the Jean Monnet Summer School and the COP17 International Biodiversity Simulation Program.
The program brings together European Union studies, biodiversity management, human rights, peace and sustainability studies, sustainable governance, and the interface between science and policy.
The following courses are offered within the framework of the program:
• Jean Monnet Summer School: “The EU Green Deal in a Global Context: Geopolitics, Cooperation and Development”, 27 July - 7 August, 2026. This program is integrated with a youth simulation.
• COP17 International Youth Simulation on Biodiversity: 5-7 August, 2026.
6 ECTS credits will be awarded within the program: 4 ECTS for the summer school and 2 ECTS for simulation activities.
Participants will have the opportunity to engage in simulation activities and take on the roles of country delegates, scientists, civil society representatives, media observers and environmental advocates.
During the program, participants will gain practical experience in multilateral negotiations, policy development, coalition building and crisis response simulation scenarios.
Participation in the program is open to students, doctoral candidates, young professionals, researchers, civil society representatives, environmental specialists, journalists, and all interested individuals. Participation by persons with disabilities is encouraged, and appropriate support and adapted conditions will be provided where necessary.
Interested candidates must complete the application forms at the provided links to participate in the summer school and simulation by July 14, 2026.
Participation in the program is free of charge. The organizers also provide a limited number of
accommodation places for international participants.
For additional questions, please contact the contact person at the indicated email address: anna.khvorostiankina@eiu.am
Within the framework of the program, ECTS credits may be recognized. Please note that credits will only be recognized if a programmatic correspondence between the courses offered and the subjects available at Caucasus University is established. If selected for the program, please complete the programmatic correspondence section with the school administration prior to departure.