მორალური მსოფლმხედველობა და საკლასო ოთახი: როგორ ჩაუყარა 2017 წლის შეხვედრამ საფუძველი პროექტ PROVE-ს  - თამარ მოსიაშვილი
პროექტის PROVE „ღირებულებითი განათლების პოპულარიზაცია სამხრეთ კავკასიის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში“ ფარგლებში, რომელიც Erasmus+-ის უმაღლესი განათლების შესაძლებლობების განვითარების პროგრამის (CBHE) სტრატეგიული ინიციატივაა,  შეიქმნა კიდევ ერთი მედია სტატია ღირებულებითი განათლების თემატიკაზე თამარ მოსიაშვილის ავტორობით.
სტატიაში „მორალური მსოფლმხედველობა და საკლასო ოთახი: როგორ ჩაუყარა 2017 წლის შეხვედრამ საფუძველი პროექტ PROVE-ს“ - განათლების ექსპერტი და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის ლექტორი თამარ მოსიაშვილი გვიზიარებს თავის პირად გამოცდილებასა და PROVE პროექტის ისტორიას იდეის დაბადებიდან მის განხორციელებამდე. ქალბატონი თამარის პერსპექტივა უნიკალური და საინტერესოა არამხოლოდ მისი წვლილის გამო PROVE პროექტის შექმნასა და განხორციელებაში, ასევე იმის გამოც, რომ იგი თანაავტორია ცოდნასა და ღირებულებით სწავლებაზე შექმნილი პირველი ქართულენოვანი სახელმძღვანელოსი.

Bridging Moral Philosophy and the Classroom: How a 2017 Encounter Sparked Project PROVE by Tamar Mosiashvili
Within the framework of the PROVE project – “Promoting Values Education in Higher Education Institutions of the South Caucasus”, a strategic initiative implemented under the Erasmus+ Capacity Building in Higher Education (CBHE) program another article has been created authored by Tamar Mosiashvili.
In the article "Bridging Moral Philosophy and the Classroom: How a 2017 Encounter Sparked Project PROVE", Tamar Mosiashvili, an education expert and lecturer at Ilia State University, shares her personal experience and the history of the PROVE project from the birth of the idea to its implementation. Ms. Tamar's perspective is unique and engaging, not only because of her contribution to the creation and implementation of the PROVE project, but also because she co-authored the first Georgian-language textbook on knowledge- and values-based education.