17 ნოემბერს, 16:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, სხვადასხვა უნივერსიტეტის ჟურნალისტიკის სტუდენტებისთვის და ჟურნალისტიკით დაინტერესებული აბიტურიენტებისთვის, მასტერკლასს ჩაატარებს ჩიკაგოს ლოიოლას უნივერსიტეტის პროფესორი რიშელ როჯერსი.
მასტერკლასის თემა - Digital Storytelling - ციფრული თხრობა.
რიშელ როჯერსი აშშ-ს საელჩოს ფულბრაიტის პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის მედიის სკოლის, მიმდინარე სემესტრის მოწვეული ლექტორია.
რიშელ როჯერსს აქვს ამერიკულ ტელევიზიებში პროდიუსერად და ჟურნალისტად მუშაობას ხანგრძლივი გამოცდილება. ის მუშაობდა ABC-ის ახალი ამბებისა ტოქშოუებისთვის, ისეთ ცნობილ წამყვანებთან როგორებიც არიან ტედ კოპელი, დაიანე სავიერი, პიტერ ჯენინგსი, ბარბარა ვოლტერსი, იყო საველე პროდიუსერი ABC News-ის სპეციალური გამოშვებისთვის ექვს ქვეყანაში. მისი კარიერა მოიცავს პროდუსერად მუშაობას CNN-ზე, ოფრა უინფრის ქსელისთვის.
რიშელ როჯერსს მიღებული აქვს არაერთი მაღალი დონის პროფესიული ჯილდო, მათ შორის, კოლუმბიის უნივერსიტეტის დუპონის ჯილდო (ABC News), დევიდ ბლუმის ჯილდო (თეთრი სახლისგან), პიბოდის ჯილდო (CNN and ABC News), ნიუ იორკის ფილმების ფესტივალის ჯილდო (ABC News Documentary Unit).

On November 17, at 16:00, a master class for journalism students and entrants interested in journalism from various universities will be held by Professor Rachel Rogers of the Loyola University Chicago in the conference hall of Caucasus University.
Masterclass Theme - Digital Storytelling.
Rachel Rogers is the guest lecturer for the current semester at Caucasus School of Media, part of the US Embassy Fulbright Program.
For more than a decade Ms. Rogers was a producer and writer for ABC Network News working with Ted Koppel, Diane Sawyer, Peter Jennings and Barbara Walters. She was a producer for ABC News Nightline with Ted Koppel and a field producer for ABC News specials in more than a half dozen countries. Other producing positions included the Oprah Winfrey Network, CNN and Discovery Network.
Rachel Rogers has received numerous high-profile professional awards, including The Columbia University DuPont Award (ABC News), The David Bloom Award (Presented by the White House) Peabody Award (CNN and ABC News) and the NY Film Festival award (ABC News Documentary Unit).