CU დასის სპექტაკლი „მოგესალმებით საქართველოში“
9 და 10 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში "CU დასი"-ს სპექტაკლი - „მოგესალმებით საქართველოში“ - გაიმართა.
სპექტაკლს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, ადმინისტრაციის წევრები, სტუდენტები და სხვა დაინტერესებული პირები ესწრებოდნენ.
სპექტაკლი დაიდგა ტენეს უილიამსის პიესის - „ტრამვაი, რომელსაც სურვილი ჰქვია“ - სიუჟეტის მიხედვით, რომელიც ადაპტირდა CU დასი“-ს შემოქმედებითი ჯგუფის მიერ. ასევე დადგმაში გამოყენებული იყო ჟორჟ ბიზეს „კარმენის“ მუსიკალური ვარიაციები.
სპექტაკლში მონაწილეობდნენ:
კირა სტურუა - ანკა თათარაშვილი
გეგი პირველი - ნიკი პერკინი
ელენე სტურუა - მარიამ მერკვილაძე
სესილი გრინი - სალომე ცინცაძე
ადა მებუკე - ნინი გოგია
თარაშ აბიათარი - კონსტანტინე ფოცხვერაშვილი (მოწვეული მსახიობი)
ეპიზოდურ როლებში:
კარლენ შახდინაროვი, გუჯი დაშნიანი, ნანო ღვინიანიძე, მარიკო თოდაძე, საბა ჩიჩუა.
აუდიო ჩანაწერი - ბათო ახალბედაშვილი, ანა ჯვარშეიშვილი, ბასტო გოგუა, ნენე ღაღანიძე, კარლენ შახდინაროვი, გიორგი მოსიძე, მაშო ბაკურაძე, გოგა თხინვალელი, სანდრო წიკლაური, გიორგი გაჩეჩილაძე, ელენე ცინცაძე, ელენე ღუღუნიშვილი, ბარბარე ღუღუნიშვილი.
სპექტაკლის რეჟისორია ვატო ჯუღელი, სცენოგრაფია და კოსტიუმები - ხატია დავითაშვილი, ტექნიკური ჯგუფი - გიორგი გაჩეჩილაძე.
“CU დასი“ 2010 წელს სახელმწიფო მართვის სკოლის ბაზაზე, ამავე სკოლის დეკანის, მზია მიქელაძის ინიციატივით დაარსდა. ეს არის კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისგან დაკომპლექტებული და უნივერსიტეტის სივრცეში მოქმედი თეატრალური გუნდი, რომელსაც მრავალწლიანი ისტორიის განმავლობაში მიღებული აქვს საერთაშორისო ფესტივალის - „ნიღაბი“ -  ფარგლებში არა ერთი ჯილდო.
დღეს „CU დასი“ უკვე უნივერსიტეტის ყველა სკოლას და სწავლების ყველა საფეხურს აერთიანებს, რომელიც აქტიურად განაგრძობს სხვადასხვა კულტურული ღონისძიების განხორციელებას.

On April 9 and 10, the performance of "CU Troupe" - "Welcome to Georgia" - was held in the conference hall of Caucasus University.
The performance was attended by the President of Caucasus University Dr. Kakha Shengelia, members of the administration, students and other interested parties.
The play is based on the story of Tennessee Williams' play - "A Streetcar Named Desire" - adapted by the creative team of CU Troupe. Musical variations of Georges Bizet's "Carmen" were also used in the play.
The following people took part in the play:
Kira Sturua - Anka Tatarashvili
Gegi Pirveli - Nick Perkin
Elene Sturua - Mariam Merkviladze
Sesili Green - Salome Tsintsadze
Ada Mebuke - Nini Gogia
Tarash Abiatari - Konstantine Potskhverashvili (Invited Actor)
In episodic roles:
Karlen Shakhdinarov, Guji Dashniani, Nano Ghvinianidze, Mariko Todadze, Saba Chichua.
Audio recording - Bato Akhalbedashvili, Ana Jvarsheishvili, Basto Gogua, Nene Ghaganidze, Karlen Shakhdinarov, Giorgi Mosidze, Masho Bakuradze, Goga Tkhinvaleli, Sandro Tsiklauri, Giorgi Gachechiladze, Elene Tsintsadze, Elene Ghugunuishvili, Barbare Gugunashvili.
The play is directed by Vato Jugheli, scenography and costumes - Khatia Davitashvili, technical group - Giorgi Gachechiladze.
"CU Troupe" was established in 2010 on the basis of Caucasus School of Governance, at the initiative of the Dean of the same school, Mzia Mikeladze. This is a theatrical team composed of students from Caucasus University and operating in the university space, which has received many awards within the framework of the international festival - "Mask”.
Today, "CU Troupe" already unites all the schools of the university and all levels of education, which actively continues to implement various cultural events.