CUnicorn+ | პრე-აქსელერაციის პროგრამის ოფიციალური გახსნა
დემოკრატიის კომისიის მცირე გრანტების პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ორგანიზებით, დაიწყო 10-კვირიანი ინტენსიური სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn+, რომელშიც მონაწილეობს ქვეყნის მასშტაბით შერჩეული 11 ტექნოლოგიური სტარტაპი:
• Klics
• Stipendia.ge
• Laklaka
• Sivrce AI
• Seekers
• Extera
• Owlee
• ArtOa.io
• WashyWashy
• Stamo.AI
• Riftveil
22 სექტემბერს გაიმართა პროგრამის ოფიციალური  გახსნითი შეხვედრა, სადაც დამსწრე საზოგადოებას ჰქონდა შესაძლებლობა გასცნობოდნენ პროგრამის მიზნებს, სტრუქტურას, მონაწილე გუნდებს და პროგრამის მენტორებს.
ღონისძიებაზე სიტყვით წარსდგნენ:
• ეივან კალი – კულტურის ატაშე, აშშ-ის საელჩო თბილისში
• ლევან დარსალია – თავმჯდომარის მოადგილე, საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტო
• ბობ სმიტი – აღმასრულებელი დირექტორი, ინოვაციების და მეწარმეობის ოფისი, ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტი
• ირენა მელუა – კავკასიის უნივერსიტეტის  ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით
• ირაკლი სვანიძე –  კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი
CUnicorn+ ხელს უწყობს ინოვაციური ტექნოლოგიური იდეების წახალისებას, სტარტაპების სწრაფ განვითარებას და საერთაშორისო პარტნიორობების გაძლიერებას, ქმნის პრაქტიკულად ორიენტირებულ გარემოს ახალგაზრდა მეწარმეებისთვის.

Within the framework of the Democracy Commission’s Small Grants Program, and organized by the Innovation and Entrepreneurship Center of Caucasus University, the 10-week intensive startup pre-acceleration program CUnicorn+ has officially started. The program brings together 11 selected technology startups from across the country:
- Klics
- Stipendia.ge
- Laklaka
- Sivrce AI
- Seekers
- Extera
- Owlee
- ArtOa.io
- WashyWashy
- Stamo.AI
- Riftveil
On September 22, the official launch event of the program was held, giving the audience the opportunity to learn about the program’s objectives, structure, participating teams, and mentors.
Speakers at the event included:
- Kakha Shengelia – President, Caucasus University
- Eavan Cully – Cultural Attaché, U.S. Embassy Tbilisi
- Levan Darsalia – Deputy Chairman, Georgia’s Innovation and Technology Agency
- Bob Smith – Executive Director, Office of Innovation and Entrepreneurship, The George Washington University
- Irena Melua – Vice President for Internationalization, Caucasus University
- Irakli Svanidze – Acting Head, Innovation and Entrepreneurship Center, Caucasus University
CUnicorn+ encourages innovative technological ideas, accelerates the growth of startups, strengthens international partnerships, and creates a practically-oriented environment for young entrepreneurs.
The program will culminate in a Demo Day, where participants will present their startup ideas to a jury, investors, and representatives of the startup ecosystem.