კავკასიის უნივერსიტეტში, ტრადიციად ქცეული „ენების ევროპული დღისადმი“ მიძღვნილი ღონისძიება გაიმართა. ამ დღეს, უკვე 24 წელია, ევროსაბჭოს წევრი ქვეყნები აღნიშნავენ ლინგვისტური და კულტურული მრავალფეროვნების მხარდასაჭერად.
საჯარო ლექცია, თემაზე - "ჩემი ენის საზღვრები ჩემი სამყაროს საზღვრებია" - წაიკითხა გერმანისტმა, სამეცნიერო და მხატვრული ლიტერატურის გამორჩეულმა მთარგმნელმა, ავსტრიის სახელმწიფო პრემიისა (ავსტრიის კულტურაში შეტანილი წვლილისათვის) და საქართველოს სახელმწიფო პრემიის (ლიტერატურულ - მთარგმნელობითი საქმიანობისთვის) ლაურეატმა - მაია ბადრიძემ.
საჯარო ლექციის შემდეგ სტუდენტთა მონაწილეობით გაიმართა დისკუსია როგორც ევროპულ, ისე ქართულ გამოცდილებაზე ენობრივი ქსოვილის შესაქმნელად ლექსემათა შერჩევის აუცილებლობასა და სათანადო ფორმით გადმოცემის მნიშვნელობაზე.

Caucasus University hosted an event dedicated to the traditional European Day of Languages. For the past 24 years, this day has been celebrated by the member states of the Council of Europe in support of linguistic and cultural diversity.
A public lecture on the topic “The Boundaries of My Language Are the Boundaries of My World” was delivered by Maia Badridze, German scholar, distinguished translator of scientific and literary works, and laureate of both the Austrian State Prize (for contributions to Austrian culture) and the Georgian State Prize (for literary and translation activities).
Following the lecture, a discussion was held with the participation of students, focusing on European and Georgian experiences in creating linguistic fabric, the importance of lexeme selection, and the necessity of conveying them in an appropriate form.