პირველი საერთაშორისო შეხვედრა კვლევის ეთიკის პროექტის ფარგლებში
2-5 მაისს, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის - „კვლევის კეთილსინდისიერება და ეთიკა ქართულ უნივერსიტეტებში“ პირველი საერთაშორისო შეხვედრა გაიმართა ქალაქ პრაღაში, რომელსაც ჩარლზის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის დარგში ირენა მელუა, საერთაშორისო პროექტების დეპარტამენტის დირექტორი აკაკი კაპანაძე და აკადემიური წერის ცენტრის ხელმძღვანელი თამარ ჩოკორაია. თამარ ჩოკორაიამ წარადგინა კავკასიის უნივერსიტეტის საუნივერსიტეტო პოლიტიკა აკადემიური კეთილსინდისიერების მიმართულებით და კონსორციუმის დისემინაციის გეგმის სამუშაო ვერსია.
კონსორციუმის წევრებმა შეხვედრებზე განიხილეს პროექტის მიზნები, მონაწილეთა ფუნქციები და სამოქმედო გეგმა. გარდა ამისა, სასწავლო ვიზიტის ფარგლებში ევროპელმა პარტნიორებმა თავიანთი გამოცდილება გაუზიარეს ქართველ კოლეგებს კვლევის ეთიკის შესახებ.

First International Meeting Within the Frames of the ETHICS Project
The first international meeting within the framework of the European Commission Erasmus+ CBHE Programme Structural Reform project - Responsible Conduct of Research – Research Integrity and Ethics in Georgian Universities (ETHICS) was held in Prague from May 2-5th, hosted by Charles University.
Attendees included Kakha Shengelia, the President of Caucasus University, Irena Melua, the Vice President for Internationalization, Akaki Kapanadze, the Director of the Project Management Department, and Tamar Chokoraia, the Head of the Academic Writing Center. Tamar Chokoraia delivered a presentation about CU's academic integrity policy and a first draft of the consortium dissemination plan.
The members of the consortium discussed the project's goals and objectives, the participants' functions, and the action plan. Additionally, European partners shared their experiences regarding research ethics with their Georgian colleagues during the study visit.