არქიტექტურის ვორკშოპი თბილისის კერძო სკოლის - „მწვანე სკოლა“ - მოსწავლეებისთვის
15 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტს თბილისის კერძო სკოლის - „მწვანე სკოლა“ - მესამე კლასის მოსწავლეები ესტუმრნენ. მათ ვორკშოპი კავკასიის არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლის დეკანმა მაკუნა მენაბდემ ჩაუტარა.
ვორკშოპი შეეხო შემდეგ თემატიკებს: რა არის არქიტექტურა და რა მოცულობით შემოდის ჩვენს ყოველდღიურ ცხოვრებაში? რა დარგებს აერთიანებს არქიტექტურა?
ღონისძიების ფარგლებში, სკოლის მოსწავლეებმა თვითონ შექმნეს ოთხი სხვადასხვა გარემოს მაკეტი:
• სკოლა
• საცხოვრებელი სახლები
• საოფისე შენობები
• მწვანე სივრცე
მაკეტების დამზადების შემდეგ, მოსწავლეებმა ყველა სივრცე ერთად შეაჯამეს და შექმნეს მცირე ზომის დასახლება. არქიტექტურა ის გარემოა, სადაც ვცხოვრობთ და სწორედ ის განსაზღვრავს ჩვენს ყოველდღიურობას.
ვორკშოპი,  „მწვანე სკოლის“ პროექტის - "არქიტექტურა და დიზაინი" - ფარგლებში ჩატარდა, რომელიც მოიცავს შემდეგ საგნებს: საზოგადოებათმცოდნეობა, ტექნოლოგიები და ბუნებისმეტყველება.  პროექტის ცენტრალური იდეაა შენობების დიზაინი და სტრუქტურა. მოსწავლეები შეისწავლიან შემდეგ საკითხებს: რა უნდა გავითვალისწინოთ როდესაც ვქმნით შენობის სტრუქტურას; როგორ გამოიყურება მასალა; როგორ გავიგოთ, რომ სტრუქტურა წარმატებულია; როგორ მოქმედებს ინტერიერის ფერები განწყობაზე და ა.შ.
ვორკშოპის დასრულების შემდგომ, მოსწავლეებმა კავკასიის უნივერსიტეტი დაათვალიერეს და  გაგვიზიარეს თავიანთი შეხედულებები და მოსაზრებები უნივერსიტეტისა თუ სხვადასხვა სივრცის შესახებ.
კავკასიის უნივერსიტეტის შენობა ისტორიულია და აშენებულია 1909 წელს. თავდაპირველად იგი ნერსესიანთა სემინარი იყო, რომლის ისტორიასაც მეცხრამეტე საუკუნის პირველ ნახევრამდე მივყავართ.

On February 15, students of the third grade of Tbilisi private school - "Green School" - visited Caucasus University. Makuna Menabde, dean of the Caucasus School of Architecture and Design, conducted the workshop for them.
The workshop touched on the following topics: What is architecture and to what extent does it enter our daily life? What fields does architecture combine?
Within the framework of the event, the students of the school themselves created models of four different environments:
- School
- Residential houses
- Office buildings
- Green space
After making the models, the students put all the spaces together and created a small settlement. Architecture is the environment where we live and it defines our daily life.
The workshop was held within the framework of the "Green School" project - "Architecture and Design" - which includes the following subjects: social science, technology and natural science. The central idea of the project is the design and structure of buildings. Students will study the following issues: what to consider when designing a building structure; What does the material look like? How do we know that the structure is successful; How interior colors affect mood, etc.
After the workshop, the students toured Caucasus University and shared their views and opinions about the university and different spaces.
The building of Caucasus University is historical and was built in 1909. At first it was a seminary of Nerses and its history goes back to the first half of the nineteenth century.