მიმდინარე პროექტზე "ცენტრალური აზიის და სამხრეთ კავკასიის ქვეყნების საერთაშორისო თანამშრომლობის ქსელი მეცნიერების და ტექნოლოგიების განვითარების სფეროში" (IncoNetCA/SC) მუშაობენ.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში 14-15 ნოემბერს ივ. ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სააქტო დარბაზში გაიმართა საერთაშორისო კონფერენცია: "ევროკავშირის, ცენტრალური აზიის და სამხრეთ კავკასიის ქვეყნების თანამშრომლობა მეცნიერების, ტექნოლოგიების განვითარების და ინოვაციების სფეროში საზოგადოებრივი გამოწვევების საპასუხოდ: პრიორიტეტები, ნაირსახეობა და სინერგია პოლიტიკასა და საშუალებებს შორის". ღონისძიების თანაორგანიზატორები იყვნენ პროექტის კონსორციუმის წევრები: საქართველოს კვლევისა და განვითარების ფონდი, შავი ზღვის კვლევების საერთაშორისო ცენტრი - ICBSS (საბერძნეთი) და გერმანიის განათლებისა და მეცნიერების ფედერალური სამინისტროს პროექტების მენეჯმენტის სააგენტოსთან არსებული საერთაშორისო ბიურო (DLR).
კონფერენციაში 100-ზე მეტმა საერთაშორისო ექსპერტმა და მეცნიერების პოლიტიკის განსაზღვრის პროცესში ჩართულმა პირმა მიიღო მონაწილეობა, მათ შორის იყო 70-მდე უცხოელი სტუმარი ევროპის, ცენტრალური აზიისა და სამხრეთ კავკასიის ქვეყნებიდან.
ევროკავშირის კვლევისა და ტექნოლოგიური განვითარების მომავალი (ჩარჩო) პროგრამის "Horizon 2020" ძირითადი პრიორიტეტების გათვალისწინებით, კონფერენციის თემატიკა მოიცავდა საზოგადოებრივ და გლობალურ გამოწვევებთან (კლიმატის ცვლილებები, ჯანმრთელობა და ენერგეტიკა) დაკავშირებულ საკითხებს. გარდა ამისა, კვლევისა და ტექნოლოგიური განვითარების სფეროში ევროპის სამეზობლო პოლიტიკის ინსტრუმენტების უფრო ეფექტიანი გამოყენების შესაძლებლობები განიხილეს.

technology development."
On November 14-15, at Ivane Javakhishvili State University an international conference was held: EU, Central Asia and South Caucasus Countries, which included cooperation in answering challenges to science, technology development and innovation spheres for society. It included various priorities, and the "diversity and synergy between politics and methods." The event co organizers were project consortium members: Georgia's research and development foundation, Black Sea research International Centre ICBSS (Greece) and Germany's Education and international Bureau of Science federal Ministry's projects agency.
More than 100 international experts participated in Conference and those involved in determining science policy, among them were 70 foreign guests from Europe, Central Asia and South Caucasus countries.
Based on the main priorities of EU research and technology development future program "Horizon 2020", the conference theme included social and global challenges (climate change, health and energy) issues. Also there was discussed more use of efficient ways of neighborhood policy instruments in the field of research and technology development.