გამოიცა ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჟან მონეს კათედრის „უფრო ახლოს ევროკავშირთან“ (CEU) ფარგლებში ჩატარებული საერთაშორისო კონფერენციის „კანდიდატი ქვეყნების ევროკავშირში ინტეგრაციის პერსპექტივები“ ნაშრომების ელექტრონული წიგნი, რომელშიც დაიბეჭდა კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ჟან მონეს კათედრის „ევროკავშირი მშვიდობის, კეთილდღეობისა და უსაფრთოებისათვის“ (EU-PPS) პროფესორის გურანდა ჭელიძის სტატია „მომხმარებელთა უფლებების დაცვა საქართველოში: პროგრესი და გამოწვევები ევროკავშირის გაფართოების პაკეტის ფარგლებში (2023-2025)“.
სტატია მომზადებულია კათედრაზე შემუშავებული სასწავლო კურსების „ევროკავშირის სამართალი“ და „ევროკავშირის სოციალური და ეკონომიკური პოლიტიკა“ ბაზაზე. ნაშრომი მიმოიხილავს საქართველოში მომხმარებელთა უფლებების დაცვის მდგომარეობას ევროკავშირის 2023-2025 წლების გაფართოების პაკეტების შეფასების საფუძველზე. კვლევა აანალიზებს საქართველოს მიერ მიღწეულ პროგრესს, მათ შორის საკანონმდებლო და ინსტიტუციური განვითარების მიმართულებით, ასევე არსებული რეფორმების პრაქტიკულ შედეგებს.

The electronic proceedings of the international conference “EU Integration Perspectives of the Candidate Countries”, organized within the framework of the Jean Monnet Chair “Closer to the EU” (CEU) at Batumi Shota Rustaveli State University, have been published.
The volume includes the article " Consumer Protection in Georgia: Progress and Challenges under the European Union Enlargement Package (2023-2025)" authored by Professor Guranda Tchelidze of the Jean Monnet Chair "European Union for Peace, Prosperity and Security" (EU-PPS) at the School of Humanities and Social Sciences, Caucasus University.
The article is based on the courses "European Union Law" and "European Union Social and Economic Policy", developed within the framework of the Jean Monnet Chair. It examines the state of consumer rights protection in Georgia in light of the assessments contained in the European Union's 2023-2025 Enlargement Packages. The study analyses Georgia's progress in this field, including legislative and institutional developments, as well as the practical outcomes of the reforms implemented.