30-31 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ჟან მონეს კათედრის „ევროპის კავშირი მშვიდობის, კეთილდღეობისა და უსაფრთხოებისათვის“ (EU-PPS) ფარგლებში ჩატარდა ჯგუფური ლექციები თემაზე „მიმდინარე საერთაშორისო გამოწვევები და საქართველოს ევროპეიზაცია“.
ლექციების სამიზნე ჯგუფს წარმოადგენდა კავკასიის უნივერსიტეტის იძულებით გადაადგილებული პირი სტუდენტები, თუმცა მათთან ერთად დიდი ინეტერსი გამოხატეს სხვა სტუდენტებმაც.
შეხვედრა ჯგუფური ლექციების ფარგლებში ჩატარდა ორ ნაწილად. ჟან მონეს კათედრის პროფესორმა გურანდა ჭელიძემ ისაუბრა ევროკავშირის გაფართოების, საქართველო-ევროკავშირის ურთიერთობების დინამიკის, გაფართოების ახალი პაკეტების შესახებ. განხილული იყო კონკრეტული მაგალითები, სტატისტიკური მონაცემები, ორ მხარეს შორის არსებული გამოწვევები. სტუდენტებმა იმსჯელეს საქართველო-ევროკავშირის სამომავლო ურთიერთობის პერსპექტივის შესახებ. შეხევდრაზე დაისვა და პასუხი გაეცა არაერთ საინტერესო შეკითხვას. ჯგუფური ლექციის მუშაობაში მონაწილეობდა 35 სტუდენტი.

On January 30-31, within the framework the Jean Monnet Chair “European Union for Peace, Prosperity, and Security” (EU-PPS) at the School of Humanities and Social Sciences of Caucasus University, group lectures on the topic “Current International Challenges and the Europeanization of Georgia” were held.
The target group of the lectures was the internally displaced person’s students of Caucasus University, although other students also expressed great interest in them.
The meeting was held in two parts. EU-PPS Jean Monnet Chair Professor Guranda Chelidze spoke about the enlargement of the European Union, the dynamics of Georgia-EU relations, and EU new enlargement packages. Specific examples, statistical data, and challenges between the two sides were discussed. The students discussed the prospects for the future relations between Georgia and the European Union. Many interesting questions were asked and answered during the meeting. 35 students participated in the group lecture.