25 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ, ირანში, კუნძულ ქიშზე უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის (IAUP) ოფისი გახსნა.
გახსნის ცერემონიამდე, კახა შენგელია და კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები შეხვედრაზე იმყოფებოდნენ ქიშის თავისუფალი ზონის ორგანიზაციაში, სადაც შეხვდნენ დოქტორ მოზაფარს - ქიშის თავისუფალი ზონის ორგანიზაციის პრეზიდენტს, დოქტორ სალიმს - ქიშის თავისუფალი ზონის ორგანიზაციის ვიცე-პრეზიდენტს განათლების და მეცნიერების დარგში, დოქტორ მოჰამად შარიფ მალექზადეს - ირანის ყოფილ ვიცე-პრეზიდენტს, ორგანიზაცია სითი ვანის დამფუძნებელსა და მმართველს, რეზა სადეყს - ორგანიზაცია სითი ვანის საერთაშორისო ოპერაციების დირექტორს, დოქტორ ჯაბარს - სასტუმრო მარინას გენერალურ დირექტორს და ქიშის უნივერსიტეტების რექტორებს.
შეხვედრაზე დოქტორმა მოზაფარმა კახა შენგელიას IAUP-ის რეგიონალური და გლობალური კონფერენციის ჩატარება შესთავაზა კუნძულ ქიშზე. ასევე, მან აღნიშნა, რომ ამ ოფისის გახსნა ცენტრალური აზიის ქვეყნების უნივერსიტეტების ურთიერთობების გაძლიერებას შეუწყობს ხელს.

On February 25, President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, opened the office of the International Association of University Presidents (IAUP) on Kish Island, Iran.
Prior to the opening ceremony, Dr. Kakha Shengelia and the representatives of the Caucasus University were in the Kish Free Zone Organization, where they met with Dr. Mozafar - President of the Kish Free Zone Organization, Dr. Salim - Vice-president of the Kish Free Zone Organization in the field of education and science, Dr. Mohammad Sharif Malekzadeh - Former Vice President of Iran, Founder and Managing Director of SITI1, Reza Sadegh - Director of International Operations of SITI1, Dr. Jabbar - Director General of Hotel Marina and Rectors of Kish Universities.
At the meeting, Dr. Mozaffar proposed that Dr. Kakha Shengelia should lead the IAUP Regional and Global Conference on Kish Island of. He noted that the opening of this office will help to strengthen relations between universities in Central Asian countries.