თიბისისა და კავკასიის უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
თანამშრომლობა გულისხმობს, თიბისის მხარდაჭერით, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტების ცოდნის გაღრმავებასა და მათ ჩართულობას თიბისის, როგორც საგანმანათლებლო-შემეცნებით, ასევე კულტურულ პროექტებსა და ღონისძიებებში, საჯარო ლექციებში, სემინარებსა და ვორკშოპებში. წარმატებული სტუდენტები და კურსდამთავრებულები თიბისის დასაქმების, სტაჟირებისა და სტიპენდიის სხვადასხვა პროგრამაში ჩაერთვებიან.
თიბისი კავკასიის უნივერსიტეტის სამომავლო პროექტებსაც დააფინანსებს, მათ შორის საუნივერსიტეტო კამპუსსა და სკოლას ბათუმში, რომლის გახსნაც 2023 წელს იგეგმება და რომელიც 1500-მდე ადგილობრივ და საერთაშორისო სტუდენტზე და 500-მდე მოსწავლეზეა გათვლილი.
ახალგაზრდებისთვის მათ ინტერესებზე მორგებული შესაძლებლობებისა და ცოდნის გაზიარება, თიბისის ერთ-ერთი მთავარი პრიორიეტეტია. ამ მიმართულებით კომპანია სხვადასხვა პროექტის ინიციატორი და მხარდამჭერია.
„ჩვენთვის მნიშვნელოვანია, მრავალწლიანი თანამშრომლობის შემდეგ, ჩვენი პარტნიორობის კიდევ უფრო გაღრმავება. კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტები და კურსდამთავრებულები დასაქმებულები არიან კერძო და საჯარო სექტორებში, საერთაშორისო კომპანიებში, როგორც საქართველოში, ასევე მთელი მსოფლიოს მასშტაბით. თიბისის, როგორც ახალგაზრდების მხარდამჭერის სტატუსი, ჩვენთვის მეტ დასაქმებულ სტუდენტსა და კურსდამთავრებულს ნიშნავს. უკვე წლებია კავკასიის უნივერსიტეტის გუნდი ვაკეთებთ ყველაფერს იმისთვის, რომ ამ უნივერსიტეტს ჰქონდეს მაღალი ნდობა და რეპუტაცია, იყოს საუკეთესო - არამხოლოდ საქართველოში, არამედ მთელს რეგიონში. ამ ყველაფრის გაკეთება თიბისის და სხვა ძლიერი პარტნიორების გარეშე შეუძლებელი იქნებოდა“- კახა შენგელია, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი.
„ერთობლივად განხორციელებული არაერთი წარმატებული საგანმანათლებლო პროექტის შემდეგ, თიბისი და კავკასიის უნივერსიტეტი მასშტაბურ, გრძელვადიან თანამშრომლობას იწყებენ. ახალი თაობის მხარდაჭერა და განათლება ჩვენი ერთ-ერთი მთავარი ღირებულებაა, სწორედ ამიტომ, თიბისი სხვადასხვა სასწავლო დაწესებულებას აქტიურად ეთანამშრომლება. ჩვენთვის ძალიან მნიშვნელოვანია გავხდეთ იმ უნივერსიტეტის მთავარი პარტნიორები, რომლის მიდგომები სრულ თანხვედრაშია თიბისის ფასეულობებთან. ორ ათწლეულზე მეტია კავკასიის უნივერსიტეტი მუდმივად ვითარდება და პროფესიული ცხოვრებისთვის ისეთ კურდსამთავრებულებს ამზადებს, რომლებიც მომავალში, სხვადასხვა სექტორში და სფეროში საუკეთესოები და კონკურენტუნარიანები არიან. გვეამაყება, რომ ამ ახალგაზრდების წარმატებების თანამონაწილე დღეიდან თიბისიც გახდება“ - ვახტანგ ბუცხრიკიძე, თიბისის გენერალური დირექტორი.
კავკასიის უნივერსიტეტის ისტორია იწყება 1998 წლიდან, კავკასიის ბიზნესის სკოლის შექმნით და დღეს აერთიანებს - ბიზნესის, სამართლის, მედიის, ტექნოლოგიების, სახელმწიფო მართვის, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა, ტურიზმის, მედიცინისა და ჯანდაცვის მენეჯმენტის, ეკონომიკის, განათლების სკოლებს.
უნივერსიტეტი სტუდენტებს მაღალი დონის განათლებას, საერთაშორისო პროგრამებსა და პრაქტიკაზე ორიენტირებულ სწავლებას სთავაზობს.

A memorandum of cooperation was signed between TBC and Caucasus University.
The cooperation includes, with the support of TBC, the deepening students’ knowledge and their involvement in TBC educational-cognitive, as well as in cultural projects and events, public lectures, seminars and workshops. Successful students and alumni will be involved in various TBC employment, internship and scholarship programs.
TBC will also fund future projects at Caucasus University, including the University Campus and School in Batumi, which is scheduled to open in 2023 and is designed for up to 1,500 local and international students and up to 500 pupils.
For young people, sharing opportunities and knowledge tailored to their interests is one of TBC's top priorities. The company is the initiator and supporter of various projects in this direction.
"It is important for us, after many years of cooperation, to further strengthen our partnership. Caucasus University students and graduates are employed in the private and public sectors, in international companies, both in Georgia and around the world. TBC's status as a youth supporter means more employed students and graduates for us. For years, the Caucasus University team has been doing everything to make this university have a high level of trust and reputation, to be the best - not only in Georgia, but in the whole region. It would be impossible to do all this without TBC and other strong partners,” said Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University.
"After a number of successful joint educational projects, TBC and Caucasus University are launching large-scale, long-term cooperation. Supporting and educating the new generation is one of our core values, which is why TBC is actively collaborating with various educational institutions. It is very important for us to become the main partners of a university whose approaches are fully in line with TBC values. For more than two decades, Caucasus University has been constantly evolving and preparing graduates, who are the best and most competitive in the future, for professional life in various sectors and fields. We are proud that TBC will become a partner in the success of these young people from today "- Vakhtang Butskhrikidze, General Director of TBC.
The history of Caucasus University dates back to 1998 with the establishment of Caucasus School of Business and today unites schools of business, law, media, technology, governance, humanities and social sciences, tourism, medicine and healthcare management, economics and education.
The University offers students a high level of education, international programs and practice-oriented teaching.