Mastercard-ის პროექტის "Cashless for Future" გამარჯვებულები
Mastercard-მა პროექტის "Cashless for Future" გამარჯვებულები გამოავლინა. პირველ ადგილას გასული გუნდის წევრი იყო კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის სტუდენტი, გიორგი ხაჩიძე. ასევე პროექტში მონაწილეობას იღებდნენ კავკასიის სახელმწიფო მართვის სტუდენტები ელენე ასიტაშვილი, რომლის გუნდიც მეორე ადგილას გავიდა და ირაკლი ბუიშვილი.
პროექტი ორი კვირის განმავლობაში გრძელდებოდა, საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტიდან შერჩეულ 20 საუკეთესო სტუდენტს ფინანსური პროდუქტების შესახებ ცოდნის ასამაღლებელი ტრენინგები ჩაუტარდათ და გუნდებად დაყოფის შემდეგ სპეციალური დავალება მიეცათ: წარმოედგინათ მარკეტინგული კამპანია ან პროდუქტი, რომელიც საქართველოში უნაღდო ანგარიშსწორების წახალისებას შეუწყობდა ხელს.
გამარჯვებული იდეა, სახელწოდებით FOLI, გადახდის სამაჯურის განსხვავებულ ვერსიას წარმოადგენს, რომელიც ახალგაზრდებსა და პენსიონრებზე ერთნაირადაა მორგებული, შეუძლია რამდენიმე ბანკის სხვადასხვა ბარათის ინტეგრირება და გადახდის ყველა ობიექტზე მორგება.
გამარჯვებული გუნდის თითოეულ წევრს მასტერქარდმა 3000 ლარიანი სერტიფიკატები გადასცა, აღნიშნული თანხით მათ შერჩეული სასწავლო-საგანმანათლებლო კურსები დაუფინანსდებათ.
მსგავსი კონკურსები ხელს უწყობს ქვეყანაში ფინანსური განათლების ამაღლებას და უნაღდო ანგარიშსწორების წახალისებას. პროექტი საქართველოს ბაზარზე მასტერქარდის შემოსვლის 20 წლის იუბილეს მიეძღვნა.

Winners of Mastercard's "Cashless for Future" Project
Mastercard has revealed the winners of the project "Cashless for Future". Giorgi Khachidze, a student of Caucasus School of Governance, is a member of the winning team. Also participating in the project were Caucasus School of Governance students Elene Asitashvili, whose team came in second and Irakli Buishvili.
The project lasted for two weeks, with 20 top students selected from different universities of Georgia undergoing financial literacy trainings and after being divided into teams, were given a special task: to present a marketing campaign or product that would encourage cashless payment in Georgia.
The winning idea, called FOLI, is a different version of a payment bracelet that is tailored to youth and retirees, able to integrate different bank cards and customize to all payment facilities.
MasterCard awarded GEL 3,000 certificates to each member of the winning team, with the money they will fund their selected training courses.
Such competitions promote the financial literacy in the country and encourage cashless payments. The project is dedicated to the 20th anniversary of Mastercard entry into the Georgian market.