საერთაშორისო კვირეულის ოფიციალური გახსნა
29 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში საერთაშორისო კვირეულის ოფიციალური გახსნის ღონისძიება გაიმართა.
უნივერსიტეტი საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში 29 სექტემბერი - 3 ოქტომბრის კვირაში, აკადემიურ და ადმინისტრაციულ პერსონალს მასპინძლობს ევროპის სხვადასხვა პარტნიორი საგანმანათლებლო დაწესებულებებიდან.
ღონისძიება კავკასიის უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის დარგში ვიცე-პრეზიდენტის, ირენა მელუას, სიტყვით გამოსვლით გაიხსნა.
აგრეთვე, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორმა, ქეთევან კარბაიამ მონაწილეებს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა როგორც უნივერსიტეტის მისიის, ინტერნაციონალიზაციის პოლიტიკისა და საერთაშორისო ურთიერთობების, ასევე უნივერსიტეტში არსებული სერვისებისა და მოქმედი სასწავლო პროგრამების შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტის მიერ განხორციელებული საერთაშორისო კვირეული მოიცავს, როგორც ინფორმაციულ სესიებს ერთობლივი/ორმაგი ხარისხის პროგრამების ინიცირებისა და განხორციელების მეთოდოლოგიის, უნივერსიტეტის სხვადასხვა დეპარტმანტის მიერ გაცემული სტუდენტური სერვისების და შეხვედრებს Enricher Hubs-ის პროექტის  ფარგლებში მდგრადი ტურიზმის შესახებ, ასევე რელევანტურ ფაკულტეტებთან გათვალისწინებულ სალექციო საათებს პარტნიორი უნივერსიტეტების პროფესორების მონაწილეობით და უნივერსიტეტის ადმინისტრაციულ პერსონალთან ინდივიდუალურ შეხვედრებს. აღსანიშნავია, რომ პროგრამის ფარგლებში გათვალისწინებულია ასევე კულტურული აქტივობებიც თბილისსა და კახეთის რეგიონში, რაც მონაწილეებს აძლევს შესაძლებლობას მიიღონ კულტურული და გასტრონომიული გამოცდილება.

On September 29, the official opening ceremony of the International Week was held at Caucasus University.
As part of International Week, during the week of September 29-October 3, the university is hosting up to academic and administrative staff members from various partner educational institutions across Europe.
The event was opened with a welcome remark by Ms. Irena Melua, Vice- President for Internationalization at the Caucasus University.
Additionally, the Director of the International Relations Department, Ms. Ketevan Karbaia, provided the participants with detailed information about the university’s mission, its internationalization policy, international relations, as well as the available student services and ongoing academic programs.
It is noteworthy that the International Week organized by Caucasus University includes both informational sessions on the methodology for initiating and implementing joint/double degree programs, student services provided by different departments, and meetings on sustainable tourism within the framework of the ENRICHER Hubs project. Furthermore, the program includes lectures delivered by professors from partner universities in collaboration with relevant faculties, as well as individual meetings with the university’s administrative staff.
The program also features cultural activities in Tbilisi and the Kakheti region, giving participants the opportunity to gain cultural and gastronomic experiences.
It is important to highlight that since 2015, Caucasus University has been actively engaged in the Erasmus+ credit mobility program and, according to national statistics, ranks first among private higher education institutions in terms of mobility implemented and funded projects.