6 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში აკადემიკოს როინ მეტრეველის სახელობის აუდიტორია და პირადი ბიბლიოთეკის სივრცე გაიხსნა.
ღონისძიებას კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია და მოწვეული სტუმრები ესწრებოდნენ. მათ როინ მეტრეველზე ისაუბრეს, მისი საქმიანობა და პროფესიონალიზმი შეაფასეს. აუდიტორიის წინაშე სიტყვით წარსდგა კახა შენგელია, რომელმაც აკადემიკოს როინ მეტრეველის საქმიანობის მნიშვნელობაზე ისაუბრა.
როინ მეტრეველი იკვლევს საქართველოსა და კავკასიის ისტორიის, წყაროთმცოდნეობისა და ისტორიოგრაფიის, საზოგადოებრივი აზრისა და დიპლომატიის ისტორიის საკითხებს. გამოქვეყნებული აქვს 200-ზე მეტი ნაშრომი, რომელთა შორის 12 მონოგრაფიაა. არის საქართველოს ისტორიის უმაღლესი და საშუალო სკოლების სახელმძღვანელოების ავტორი.
აღსანიშნავია მისი წვლილი კავკასიის უნივერსიტეტის შექმნასა და თავდაპირველ წარმატებაში. მისი მხარდაჭერით მიიღო კავკასიის ბიზნესის სკოლამ სტუდენტთა პირველი ნაკადი.

On February 6, personal space at the library as well as an auditorium of Caucasus University Academician Roin Metreveli were opened at Caucasus University.
The event was attended by Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University and invited guests. They spoke about Roin Metreveli, praised his work and professionalism. Dr. Kakha Shengelia, delivered a speech to the audience. He spoke about the useful qualities of Academician Roin Metreveli.
Roin Metreveli explores the issues of Georgian and Caucasian history, source criticism and historiography, public opinion and diplomacy. He has published more than 200 papers and 12 monographs. He is the author of textbooks on the history of Georgia for higher education facilities and schools.
His part in the creation and the initial success of Caucasus University is remarkable. It was with his efforts that Caucasus School of Business received its first influx of students.