პროფესორ ზურაბ ბრაგვაძის სახელობის აუდიტორიის გახსნა
2 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ისტორიკოსისა და არქეოლოგის, პროფესორ ზურაბ ბრაგვაძის სახელობის აუდიტორია გაიხსნა.
ღონისძიებას კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, ადმინისტრაციის წარმომადგენლები, ზურაბის ოჯახის წევრები, კოლეგები და სხვა მოწვეული სტუმრები ესწრებოდნენ. კახა შენგელიამ აუდიტორიას სიტყვით მიმართა და ზურაბ ბრაგვაძის შესახებ ისაუბრა. სიტყვით წარდგნენ სხვა სტუმრებიც, რომლებმაც ყურადღება ზურაბის პროფესიონალიზმსა და პიროვნულ თვისებებზე გაამახვილეს. მათ გაიხსენეს პროფესორის მოღვაწეობა და წვლილი კავკასიის უნივერსიტეტის განვითარებაში.
ზურაბ ბრაგვაძე კავკასიის უნივერსიტეტში 2011 წლიდან ეწეოდა აქტიურ საგანმანათლებლო და კვლევით საქმიანობას. მისი ხელმძღვანელობით განხორციელდა არაერთი არქეოლოგიური ექსპედიცია. გამოქვეყნებული აქვს 100-ზე მეტი სამეცნიერო ნაშრომი საქართველოს და კავკასიის არქეოლოგიის, ისტორიისა და კულტურის სფეროში: ქართულ, რუსულ, ინგლისურ, ფრანგულ, პოლონურ ენებზე. მათ შორის  5 მონოგრაფია და 2  სახელმძღვანელო.
პროფესორი ზურაბ ბრაგვაძე გამოირჩეოდა შრომისმოყვარეობით, ინტელექტით, პროფესიონალიზმითა და კეთილშობილებით. იგი დამსახურებული ავტორიტეტითა და სიყვარულით სარგებლობდა კოლეგებსა და სტუდენტებს შორის.

On July 2, the auditorium named after the historian and archaeologist Professor Zurab Bragvadze was opened at Caucasus University.
The event was attended by Kakha Shengelia, president of the university, along with administration representatives, members of Zurab's family, colleagues, and other guests. Kakha Shengelia spoke about Zurab Bragvadze, and other speakers also highlighted his professionalism and personal qualities, remembering his career and contributions to the university's development.
Professor Zurab Bragvadze had been actively involved in educational and research activities at Caucasus University since 2011, leading numerous archaeological expeditions. He published over 100 scientific works in the fields of archaeology, history, and culture of Georgia and the Caucasus, including five monographs and two textbooks, in multiple languages including Georgian, Russian, English, French, and Polish.
Professor Zurab Bragvadze was distinguished by hard work, intelligence, professionalism and generosity. He was deeply respected and loved by his colleagues and students.