24 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტში, პროფესორ გიორგი თურქიას სახელობის აუდიტორია გაიხსნა.
ღონისძიებას კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, ადმინისტრაციის წარმომადგენლები და მოწვეული სტუმრები ესწრებოდნენ. კახა შენგელიამ აუდიტორიას სიტყვით მიმართა და გიორგი თურქიას შესახებ ისაუბრა. სიტყვით წარსდგნენ სხვა სტუმრებიც, რომლებმაც ყურადღება გიორგი თურქიას პროფესიონალიზმსა და პიროვნეულ თვისებებზე გაამახვილეს. მათ გაიხსენეს პროფესორის მოღვაწეობა და წვლილი კავკასიის უნივერსიტეტის შექმნასა და განვითარებაში.
გიორგი თურქია კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი, კავკასიის ბიზნესის სკოლის (1998) და კავკასიის უნივერსიტეტის (2005) თანადამფუძნებელი იყო. იგი საქართველოში ახალი სოციალურ-ეკონომიკური პირობების შესაბამისი უმაღლესი კვალიფიკაციის სახელმწიფო მოხელეების, მენეჯერების, ფინანსისტების, მარკეტოლოგების მომზადების ორგანიზატორი და წარმმართველი იყო.

On January 24, the auditorium of Professor Giorgi Turkia opened at Caucasus University.
The event was attended by Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University, administration officials and invited guests. Dr. Shengelia addressed the audience and talked about Prof. Giorgi Turkia. Other guests, who emphasized Prof. Giorgi Turkia's professionalism and personal qualities, also delivered speeches. They remembered the professor's work and contribution to the creation and development of Caucasus University.
Giorgi Turkia was a professor at Caucasus University, co-founder of Caucasus School of Business (1998) and Caucasus University (2005). He was the organizer and trainer of high quality state officials, managers, financiers and marketers in accordance with the new socio-economic conditions in Georgia.