მოხარულები ვართ გაცნობოთ, რომ კავკასიის კიბერუსაფრთხოების ცენტრის ხელმძღვანელის პროექტმა გაიმარჯვა შოთა რუსთაველის მიერ გამოცხადებულ საკონფერენციო გრანტების კონკურსში, რომელშიც აქტიურად არიან ჩართული კიბერ უსაფრთხოების ცენტრის თანამშრომლები, კავკასიის უნივერსიტეტის მკვლევრები და სტუდენტები.
პროექტს ახორციელებს სამეცნიერო კიბერუსაფრთხოების ასოციაცია, ხოლო პარტნიორი და მასპინძელია კავკასიის უნივერსიტეტი.
გრანტის ფარგლებში, 10-11 ოქტომბერს, კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის ბაზაზე ჩატარდება რეგიონში ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური საერთაშორისო სამეცნიერო - პრაქტიკული კონფერენცია ტელეკომუნიკაციებისა და კიბერ უსაფრთხოების მიმართულებით.
კონფერენციაში მონაწილეობას მიიღებენ ტელეკომუნიკაციებისა და კიბერუსაფრთხოების დარგების წამყვანი მეცნიერ - მკვლევრები მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნებიდან, კერძოდ, რუმინეთის, ავსტრიის, უკრაინის, პოლონეთის, ლიეტუვის, უზბეკეთის, საფრანგეთის, ამერიკის შეერთებული შტატების, დიდი ბრიტანეთის, ესპანეთის, პორტუგალიის, ყაზახეთის, აზერბაიჯანისა და საქართველოს წამყვანი უმაღლესი სასწავლებლების, სამეცნიერო კვლევითი ცენტრებისა და ლაბორატორიების წარმომადგენლები.
კონფერენციის სამუშაო ჯგუფი:
1) პროექტის ხელმძღვანელი - მაქსიმ იავიჩი, კიბერ უსაფრთხოების ცენტრის დირექტორი, ა(ა)იპ „სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციის (SCSA)“ პრეზიდენტი;
2) პროექტის კოორდინატორი - ვლადიმერ სვანაძე, კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, IDI ის დამფუძნებელი.
3) კონფერენციის საორგანიზაციო კომიტეტის წევრები:
- ავთანდილ გაგნიძე;
- დიანა პოპოვა;
- გიორგი ახალაია.
აღსანიშნავია, რომ კონფერენცია 2021 წლიდან ტარდება უკვე მეოთხედ და მისი ორგანიზატორები არიან ა(ა)იპ „სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაცია (SCSA)“ და ა(ა)იპ „ინტერნეტის განვითარების ინიციატივა (IDI)“.

We are pleased to announce that the project of the head of the Caucasus Cyber Security Center has won the conference grants competition organized by the Shota Rustaveli National Science Foundation.
The employees of the Cyber Security Center, researchers and students of Caucasus University are actively involved in the project.
The project is being carried out by the Scientific Cyber Security Association, with Caucasus University as the partner and host institution.
As part of this grant, one of the largest international scientific-practical conferences in telecommunications and cyber security will be held on October 10-11 at the Caucasus School of Technology.
The conference will feature leading researchers in the fields of telecommunications and cyber security from various countries. Attendees will include representatives from scientific research centers and laboratories affiliated with prominent higher education institutions in Romania, Austria, Ukraine, Poland, Lithuania, Uzbekistan, France, the United States, the United Kingdom, Spain, Portugal, Kazakhstan, Azerbaijan, and Georgia.
Conference working group:
1) Project leader - Maksim Iavich, Director of the Cyber Security Center, President of the "Scientific Cyber Security Association (SCSA)";
2) Project coordinator - Vladimir Svanadze, Associate Professor of Caucasus University, Founder of Internet Development Initiative (IDI).
3) Members of the conference organizing committee:
- Avtandil Gagnidze;
- Diana Popova;
- Giorgi Akhalaia.
It is worth noting that this is the fourth edition of the conference since its inception in 2021. The event is organized by the Scientific Cyber Security Association (SCSA) and the Internet Development Initiative (IDI).