საქართველოს ჟურნალისტური ეთიკის ქარტიის საბჭოს გადაწყვეტილებით, TV პირველის საინფორმაციო სამსახურის ჟურნალისტებმა ეთუნა ინწკირველმა და მირანდა ბაღათურიამ ჟურნალისტური ეთიკის ქარტიის პირველი პრინციპი დაარღვიეს.
გადაწყვეტილება საქმეზე - კავკასიის უნივერსიტეტი ეთუნა ინწკირველის და მირანდა ბაღათურიას წინააღმდეგ.
სიზუსტისა და სიმართლის პრინციპის დარღვევის შესახებ განცხადებით ქარტიას კავკასიის უნივერსიტეტმა მიმართა. საკითხი ეხებოდა TV პირველის მხრიდან კავკასიის უნივერსიტეტში დაგეგმილი საგამოცდო პროცესის შესახებ მომზადებულ მასალას, რომელშიც უნივერსიტეტს არ მიეცა საკუთარი პოზიციის გამოხატვისა და დაუსაბუთებელ ბრალდებებზე პასუხების გაცემის შესაძლებლობა.
სადავო სიუჟეტი - “სტუდენტები კავკასიიის უნივერსიტეტის წინააღმდეგ”, ტელეკომპანიის ეთერში, 2021 წლის 28 იანვარს გავიდა. საინფორმაციო გამოშვების წამყვანის ეთუნა ინწკირველისა და ჟურნალისტ მირანდა ბაღათურიას მიერ მომზადებულ და ეთერში გადაცემულ მასალაში უნივერსიტეტის მიმართ გაჟღერდა ბრალდება, თითქოს პანდემიის დროს შექნილი ონლაინ საგამოცდო პლატფორმა კავკასიის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციას სტუდენტების პირად ინფორმაციაზე წვდომის შესაძლებლობას აძლევდა. ამასთან, მასალაში იყო არაერთი დაუზუსტებელი დეტალი, რომელთა საჯარო სივრცეში უპასუხოდ გასვლამაც დააზიანა როგორც პროცესი და კავკასიის უნივერსიტეტის იმიჯი, ასევე, მაყურებლის ინტერესი, მიეღო სწორი და ყოველმხრივი ინფორმაცია.

According to the decision of the Georgian Charter of Journalistic Ethics, the journalists of TV Pirveli News Service Etuna Intskirveli and Miranda Baghaturia violated the first principle of the Charter of Journalistic Ethics.
Judgment in the case - Caucasus University v. Etuna Intskirveli and Miranda Baghaturia.
Caucasus University has filed a statement with the Charter alleging violation of the principle of accuracy and truth. The issue concerned the material prepared by TV Pirveli about the planned examination process at Caucasus University, in which the university was not given the opportunity to express its position and respond to baseless allegations.
The controversial story - "Students vs. Caucasus University" aired on January 28, 2021. News anchor Etuna Intskirveli and journalist Miranda Baghaturia blamed the university for allegedly allowing Caucasus University administration to access students' personal information on the online examination platform set up during the pandemic. At the same time, there were a number of unspecified details in the material, the unanswered release of which damaged the process and the image of Caucasus University, as well as the viewer's interest in receiving correct and comprehensive information.